Franca u ka bërë thirrje shteteve anëtare të Bashkimit Evropian që të vendosin kushtin...

Franca u ka bërë thirrje shteteve anëtare të Bashkimit Evropian që të vendosin kushtin e testit negativ për COVID-19 për udhëtarët kinezë. Parisi veçse ka marrë një vendim të tillë,...

Mërgimtari nga Drenasi ndihmon 15 familje me nga 100 euro

Bravo/Mërgimtari nga Drenasi ndihmon 15 familje me nga 100 euro Bashkëatëdhetari ynë Miftar Shala nga fshati Vuqak Komuna Drenas që jeton dhe punon në Osnbrück të Gjermanisë, në bazë të...

Vdes në QKUK këmbësori që u godit me veturë në natën e Vitit të...

Një 28-vjeçar ka vdekur si pasojë e goditjes nga vetura. Rasti kishte ndodhur të shtunën rreth ores 17:00, në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë. A.J, ishte dërguar për trajtim në Qendrën...

Viti i ri nis keq për familjen Jupolli

Viti i ri nis keq për familjen Jupolli, i riu vdes në aksident pak orë pas mesnate Në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë Arben Jupolli nga fshati...

Një rast i rëndë ka ndodhur gjatë së shtunës në Pejë.

  Pejë: Babai raporton në polici vdekjen e djalit të tij Një rast i rëndë ka ndodhur gjatë së shtunës në Pejë. Një burrë ka raportuar në polici vdekjen e djalit të...

2023 vit i vajzave: Dy vajza lindin në Kosovë pas mesnate, njëra në QKUK...

  Mbrëmë në Kosovë në ora 00:01, menjëherë pas mesnate, fëmija i parë që erdhi në jetë ishte një vajzë që lindi në një spital privat, njofton “Mitropol”. Por veç në...

Prishtinë: Tre të plagosur nga plumbat qorrë dhe 11 të tjerë nga mjetet piroteknike

Sonte janë regjistruar tre raste të plagosjeve nga plumba qorr në Prishtinë. Sipas mjekut kujdestar Ejup Govori, të plagosur nga këta plumba janë një 15-vjeçare, një 26-vjeçar dhe një 36-vjeçar,...

Përfshihet në flakë banesa në Fushë Kosovë

  Një banesë është në Fushë Kosovë përfshirë nga flakët mbrëmjen e fundit të vitit 2022. Lexues të Klankosova.tv kanë dërguar pamje ku shihet se banesa e cila gjendet në katin...

Aksident i rëndë në Bulqizë, humb jetën një 24-vjeçar

  Një aksident i rëndë i mori jetën një 24-vjeçari këtë mbrëmje në aksin rrugor Bulqizë-Maqellarë. Viktima me iniciale S.T., duke drejtuar automjetin ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Si...

Në pak orë dy shqiptarë ndërrojnë jetë në Greqi, ja çfarë ka ndodhur

Dy shqiptarë kanë ndërruar jetë në Greqi. Rasti i parë ndodhi mbrëmë në orën 20:00, ku një 53-vjeçar shqiptar u gjet pa ndjenja nga gruaja e tij në Rethymno,...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

  Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë. Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i...

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...