Home Lajme GJENDEN MBETJE MORTORE NË MALISHEVË

GJENDEN MBETJE MORTORE NË MALISHEVË

Një person ka raportuar se derisa ishte duke punuar me eskavator ka hasur në disa mbetje mortore.

 

Rasti ka ndodhur në fshatin Lladroc të Malishevës, njofton raporti 24 orësh i policisë.

Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë bërë tërheqjen e mbetjeve (eshtrave) dhe me vendim të prokurorit dërgohen në Instituti i Mjekësisë Ligjore.

GJETJE E MBETJEVE MORTORE(ESHTRAVE

Fsh. Lladroc, Malishevë 21.02.2022-09:00. Një mashkull kosovar ka raportuar se derisa ka qenë duke punuar me ekskavator ka hasur në disa mbetje mortore (eshtra të njerëzve ). Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë bërë tërheqjen e mbetjeve (eshtrave) dhe me vendim të prokurorit dërgohen në IML.

ExpressAktiv

Rtk.live