Pak nxënës, paralelet drejt mbylljes/Video

  Në mungesë të nxënësve në Dremjak e Gërlicë të Ferizajt, paralelet e tetë shkollave po shqyrtohen të mbyllen. Kështu kanë thënë nga Drejtoria e Arsimit të Ferizajt, bazuar në...

Nga ligjëratat online, në ato fizike – cilat ishin sfidat me të cilat u...

  Viti 2022 shënoi normalizimin e situatës me COVID-19, situatë nga e cila të prekur ishin edhe studentët, të cilët u përballën me një metodë krejt të re mësimi, e...

Shkolla “Xhemajl Mustafa” në Prishtinë vjen me njoftimin e fundit

  Shkolla “Xhemajl Mustafa” në Prishtinë ka njoftuar se të enjten më 29 dhjetor do të mbahen mbledhjen e prindërve. Njoftimi i plotë: NJOFTIM Njoftohen prindërit se mbledhjet e prindërve do të mbahet...

Ju shprehim ngushëllimet e tona më të sinqerta, në këto ditë shumë të vështira...

Telegram ngushëllimi E nderuar familja Behrami Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta në moshë shumë të re, te vajzës tuaj dhe koleges tonë Florentina Behrami. Ju shprehim ngushëllimet...

•E dhimbshme: Ndërron jetë profesoresha Lulije Kukaj Buzhala•

Sot ka ndërruar jetë profesoresha e Gjuhës Shqipe Lulije Kukaj Buzhala. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët përmes një postimi në Facebook duke kujtuar dhe vlerësuar figurën dhe rendësin...

Mësuesi!

Një ditë, një i ri takon një të moshuar dhe i thotë: -Më mbani mend profesor? -Jo. -Kam qene nxënësi juaj. - Gëzohem. Si je? Me çfarë meresh tani? -Jam bërë mësues. - E gjykon...

Shkolla “Bajram Curri” ka një Drejtor të ri.

Pas një përvoje mbi 15 vjeçare si arsimtar i gjuhës angleze, në vitet e fundit paralelisht edhe si Koordinator për Cilësi, erdhi koha për përgjegjësi të reja. I lumtur për...

Komuna e Prishtinës hap konkurs për 6 vende të reja pune për mësimdhënës

  Drejtoria komunale e Arsimit në Prishtinë ka hapur konkurs për vende të reja pune për arsim. Gjashtë shkolla të Prishtinës po kërkojnë mësimdhënës në këto fusha: Drejtoria e Arsimit K O N...

Çka mund të ndodh nëse nuk dalin sot pagat e mësuesve?

  Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, (SBAShK), Rrahman Jasharaj, ka thënë dje se nëse nuk procedohen pagat deri me 5 tetor, mund të kthehen sërish në grevë. Jasharaj tha...

Reagimi i KMLDNJ: Nesër t’u jepen pagat mësimdhënësve

  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNJ) pret që Qeveria e Kosovës nesër të procedojë me pagat për muajin shtator për mësimdhënësit, në të...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

  Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë. Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i...

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...