Lugati dhe Stresi ngrenë dolli në 3 të mëngjesit: Çfarë jete ish kjo (VIDEO)

  Stresi dhe Lugati kanë pirë verë bashkë rreth orës 3 të mëngjesit. Artistët kanë ngritur dolli dhe në ndërkohë kanë diskutuar me njëri-tjetrin, njofton Klankosova. “Çfarë jete ish kjo”, i thotë...

Tërmet në Shqipëri,

  Tërmet në Shqipëri, lëkundjet ndihen në disa qytete   Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në vend mbrëmjen e kësaj të diele.   Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, lëkundja ishte 4.7 ballë, me epiqendër...

“Po ndryshove për të e meriton”/ Banorët flasin me Luizin,

  “Po ndryshove për të e meriton”/ Banorët flasin me Luizin, Kiara: Nëse ai fyen një vajzë këtu mund ta bëjë dhe me mua nesër! Luizi dhe Kiara janë kthyer në...

“Do e bësh pikën e kthesës kur të…

  “Do e bësh pikën e kthesës kur të interesojë”/ Amos debaton me Luizin: Ti ke krijuar situata! Luizi është përfshirë në një debat me Amosin, përsa i përket zënkave që...

Vdekje e dyshimtë afër lumit Sitnica në Mitrovicë, Policia del në vendin e ngjarjes

  jë vdekje e dyshimtë raportohet të ketë ndodhur gjatë ditës së sotme në Mitrovicë, konkretisht në fshatin Kçiq. Një person i moshës madhore është raportuar se është gjendur pa shenja...

Nuk u lejuan të mbajnë fjalime, OVL-UÇK bojkoton ceremoninë përkujtimore në Reçak

  Dega e OVL – UÇK në Shtime kanë akuzuar qeverinë se nuk i kanë lejuar të mbajnë fjalime në ceremoninë përkujtimore të Masakrës së Reçakut. Të pakënaqur janë shprehur edhe ish-komandantë të UÇK-së, si dhe nga...

Përvjetori i masakrës së Reçakut, Berisha: Rama vasal i Vuçiç, ka bllokuar dënimin e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për përvjetorine masakrës së Reçakut në Kosovë nga forcat serbe. Me anë të një postimi në Facebook, Berisha e ka cilësuar masakrën si një krim...

I mbijetuari i masakrës së Reçakut rrëfen tmerrin: I kanë lënë pa sy e...

    I mbijetuari i masakrës, Aziz Beqiri, jeton me kujtimet e pamjet e tmerrshme të trupave të vrarë e të masakruar. Ai rrëfeu mëngjesin e 15 janarit, ditën kur u...

Xhaçka: Kujtimi i mijëra të vrarëve nga regjimi serb në Kosovë kërkon drejtësi dhe...

  Ministrja e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka, ka shkruar në përvjetorin e Masakrës së Reçakut, duke thënë se kujtimi i tyre dhe kujtimi i mijëra burrave, grave...

Kiara do pijë kafe me Luizin, por me një kusht! Ja cili është

Pasi lexoi letrën e Luizit, Kiara pranoi të pijë një kafe me të nesër në mëngjes. Por, me një kusht. Nuk do t’i flasi më pas kafes, pasi duhet të...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

  Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë. Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i...

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...