Gjakovë: Vëllai tenton ta ther me thikë vëllain, e rrah atë dhe…

Gjakovë: Vëllai tenton ta ther me thikë vëllain, e rrah atë dhe nënën Konfliktet mes vëllezërve në familjet kosovare, shpeshherë përfundojnë me sharje e ofendime ndaj njëri-tjetrit. Ata madje me...

Vdekja e pacientit që u hodh nga kati i katërt në QKUK, Klinika e...

  Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka reaguar për rastin e pacientit me inicialet F.S., i cili u hodh nga dritarja e spitalit dhe vdiq. Ndërsa sipas SHSKUK-së familjarët...

Aksident i rëndë në Fushë Kosovë(FOTO)

  Aksident i rëndë në Fushë Kosovë: Furgoni godet këmbësoren (FOTO) Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak minutash në Fushë Kosovë, ku një furgon ka goditur një këmbësor,...

Pamje të rënda, aksident i tmerrshëm në…

  Pamje të rënda, aksident i tmerrshëm në Leshan të Pejës Para pak minutash ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në aksin rrugor Prishtinë- Pejë, më saktësisht në fshatin Leshan. Sic...

Në Vranidoll të Prishtinës pritet të ndërtohet fabrikë për montim/prodhim të fishekzjarreve

  Kompania “Panda-t” planifikon të ndërtojë fabrikë për montim dhe prodhim të mjeteve piroteknike, fishekzjarre, në fshatin Vranidoll të Prishtinës. Menaxheri i kësaj kompanie Bajram Beqiri për Kallxo.com bëri të ditur...

Bora rikthen turistët në Prevallë |Video

  Bora rikthen turistët në Prevallë |Video Myrvete Axhami / RTK Reshjet e ditëve të fundit të borës ringjallën atmosferën turistike në Prevallë të Prizrenit.   Qytetarë të shumtë nga komuna të ndryshme të...

Jasharaj: Koeficienti i pranuar nga punëtorët e arsimit është…

Jasharaj: Koeficienti i pranuar nga punëtorët e arsimit është 120 euro Ardiana Hajzeri , Radio Kosova Edhe përkundër që Ligji për Pagat në Sektorin Publik është miratuar në dhjetor të vitit...

Aksident në magjistralen Pejë-Prishtinë, një person pëson lëndime serioze

  Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Pejë-Prishtinë, mes një veture dhe një autobusi,si pasojë një person ka pësuar lëndime serioze. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë...

15 vjet burgim për burrin që rrahu gruan për vdekje në Samadrexhë

  Gjykata Themelore në Prizren e ka dënuar me 15 vjet burgim personin me inicialet I.H pasi i njëjti e ka rrahur gruan e tij për vdekje në dalje të...

EMRAT/ Aksidenti tragjik në Itali,

EMRAT/ Aksidenti tragjik në Itali, u merr jetën 3 personave, mes tyre edhe 1 shqiptar Një aksident tragjik është regjistruar në Padova të Italisë, Sipas mediave italiane si pasojë e aksidentit kanë humbur...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

  Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë. Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i...

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...