Konjufca: Në bazë, plani franko-gjerman është i mirë për zgjidhjen e relacioneve Kosovë-Serbi (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, ka thënë se plani franko-gjerman, në bazë, është i mirë për zgjidhjen e relacioneve Kosovë-Serbi. “Të gjitha ato rezervat që i kemi, paraprihen prej fjalisë...

Muhamet Mavraj i kërkuar nga Beogradi, policët serbë e ndalojnë një person me të...

  Muhamet Mavraj, organizator i protestave studentore të vitit 1997, po kërkohet nga shteti i Serbisë. Këtë e dëshmoi një person me të njëjtin emër, të cilin e kanë ndalur...

Njësia Speciale mbikëqyr situatën në Jarinjë

Shkodrane Dakaj Ekipe të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë parë duke mbikëqyrur situatën në pikën kufitare në Jarinjë. Informatat që ka pranuar KALLXO.com tregojnë se zëvendësimi i policëve që...

Përqafojnë njëra-tjetrën mes lotësh, motrat ukrainase marrin pjesë në funeralin e babait të tyre...

Motrat ukrainase, Anna dhe Sofia shihen të përqafuara ndërsa personat  përreth tyre mbajnë qirinj ghjatë funeralit të babait të tyre, i cili u vra në betejë. Ushtari ukrainas, Ruslan Borovyk...

Kurti bisedon dy orë me avokatët e Thaçit, Veselit, Selimit e të tjerëve, kjo...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar sot një bisedë dy orëshe me avokatët e ish-pjestarëve të UÇK-së të cilët po gjykohen nga Gjykata Speciale në Hagë. Siç...

Halimi (LDK): Konkursi i KEK-ut aferë super “pronto” e Vetëvendosjes

  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një konferencë për media. Zëdhënësja e kësaj partie Sibel Halimi, kritikoi Lëvizjen Vetëvendosje për emërimin e militantëve në bordet e ndërmarrjeve publike. Halimi tha se...

Kurti tregon se sa asete do t’i merren AKP-së për t’i bartur në Fondin...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti bashkë me Ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, kanë vizituar sot Agjencinë Kosovare të Privatizimit. Sipas njoftimit...

Geeky Gadgets Deals Of The Week

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt it was in the presence...

Grain Audio OEHP On-Ear Headphones, Save 25%

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt it was in the presence...

10 Outfits Inspired by Famous Works of Art

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt it was in the presence...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

  Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë. Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i...

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...