7 tërmete regjistrohen në Shqipëri brenda natës

  Shqipëria është  përfshirë nga një “breshëri” tërmetesh me epiqendër në zonën e Klosit. Nga ora 20:30 e mbrëmjes së djeshme deri në orën 06:36 të mëngjesit të sotëm janë regjistruar...

Merr flakë anija e mallrave në Portin e Durrësit

  Një anije në Portin e Durrësit është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Anija ishte me flamur panamez, me kapacitet 2500 tonësh dhe prodhim i vitit 1995. Shkaqet për shpërthimin e...

Aksident zinxhir në Rrugën e Arbrit, dyshohet për 3 të vdekur e 4 të...

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në Rrugën e Arbrit, ku raportimet paraprake flasin për 3 viktima dhe 4 të tjerë të plagosur. Aksident i...

Dy aksidente me fatalitet brenda një ore në Divjakë, vdesin dy persona

  Dy aksidente me pasoja të rënda ndodhen pasditen e kësaj të marte në Divjakë. Aksidenti i parë ndodhi rreth orës 16 e 20 në aksin rrugor Gradishtë-Spolat, kur një...

Paguan gjithë borxhet e fshatit në Pukë, dy emigrantët shqiptarë bëjnë gjestin human

  Festat e fundvitit për banorët e fshatit Luf të Pukës do të jenë më të gëzueshme. Dy emigrantë shqiptarë në SHBA kanë bërë një gjest shumë human duke paguar të...

Dorëzohet Vuçiq, thotë se heqja e barrikadave do të nisë mëngjesin e së enjtes

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova tha heqja e barrikadave do të nisë mëngjesin e së enjtes. “Për 24 orë apo 48 orë...

Tensionet në veri,

  Tensionet në veri, Berisha thirrje SHBA-së dhe BE-së: Dënoni skenarin destabilizues të Vuçiq Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian dhe SHBA-së që të dënojnë...

Dhunimi i të miturës në Gjakovë ndodhi në motel

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata kompetente në Gjakovë, ndaj të pandehurit M.H., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer...

Vritet 30-vjeçari shqiptar në Londër

  Një 30-vjeçar shqiptar është vrarë me thika dy ditë më parë në Londër. Abcnews.al mëson se Olsi Kuka nga Kurjani i Fierit është goditur disa herë me thika në...

E rëndë/ 27-vjeçari vret veten në komisariatin e Kavajës

  Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Shqipëri, ku një 28-vjeçar ka vrarë vetën në burgu e komisariatit të Kavajës. 27-vjeçari Ilvi Ustameta, ishte ndaluar ditën...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

  Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë. Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i...

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...