Kryeministri Kurti ka emëruar dy zëvendësministra të ri në qeverinë e tij, nga komunitetet.

  Kryeministri Kurti ka emëruar dy zëvendësministra të ri në qeverinë e tij, nga komunitetet. Dy zëvendësministrat Nenad Stanojeviq dhe Lazar Raduloviq do të shërbejnë në ministrinë për Ekonomi dhe Bujqësi. “Kryeministri...

Pronari i marketit në Gjilan merr kërcënime pasi lajmëroi se nga sot e tutje...

  Pronari i një marketi në Gjilan ka vendosur që t’i ndalojë në lokalin e tij produktet që vijnë nga Serbia. Ai ka deklaruar se nga sot, 1 janar 2023, në marketin...

Edhe Administrata Publike ishte në grevë, por pagat iu ekzekutuan më 30 shtator

Ndonëse edhe shërbyesit civil ishin në grevë, të premten, më 30 shtator, u janë ekzekutuar pagat për muajin shtator. Por, këto paga nuk i morën punëtorët e arsimit, të...

Zeka: Kuku për ne se ku po i rrisim vajzat tona

  Gazetari Milaim Zeka ka reaguar për arrestimin e rreshterit policor dhe suspendimin e tij nga puna nën dyshimin për rrahje dhe kanosje ndaj koleges së tij, zyrtare policore. Për...

Lajm i mirë: Sot ekzekutohen pagesat për këto kategori

Lajm i mirë: Sot ekzekutohen pagesat për këto kategori Qeveria e Kosovës, përveç rritjes së pensioneve, ka ndërruar edhe datën e dhënies së tyre, duke thënë se do t’i paguajnë...

81 OJQ nga Kosova i kërkojnë Macronit liberalizimin e vizave

81 organizata joqeveritare në Kosovë kanë nënshkruar letrën që i është dërguar presidentit të rizgjedhur të Francës, Emmanuel Macron. Në këtë letër, Macron urohet për fitoren në zgjedhjet e muajit...

Asnjë pëllëmbë tokë nuk lihet djerrë në Krajkovë të Drenasit (VIDEO)

  Banorët e Krajkovës sivjet i janë përveshur bujqësisë me të madhe. Në këtë fshat të Drenasit mund të shohësh fare pak djerrina. Arben Haziri, që është mësimdhënës me profesion, thotë...

Muharremaj i ndan mirënjohje punëtorit që iu rreziku jeta

  Komuna e Suharekës ka ndarë mirënjohje për punëtorin e kompanisë “Ekoregjioni”, Gentian Qamaj që iu rreziku jeta nga hedhja e mjeteve plasëse në mbeturina, shkruan Gazeta Express. Kryetari i kësaj...

Kosova mund ta kthejë importin e veturave të vjetra

  Qeveria e Kosovës është duke diskutuar lejimin e importit të veturave më të vjetra se dhjetë vjet. Zyrtarë të saj kanë thënë për Radion Evropa e Lirë se, “në...

VIDEO-Azemi thirrje Qeverisë, të dëgjojë zërin e punëtorëve

A.B/ RTKlive.com Është mbajtur protesta e organizuar nga Federata Sindikale e Punëtorëve të Sektorin Privat të Kosovës, për të shënuar  Një (1) Majin, Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve   Kryetari i SPSPK-së, Jusuf...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

  Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë. Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i...

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...