Sot shi e bubullima, në këtë ditë pritet edhe borë

  Shi e bubullima të enjten. Nga e premta sërish ngrohtë e më shumë diell. Të dielen ftohtë, me kushte për shi e borë. Ditën e diel mot më i ftohtë,...

Të pastrehët shpëtohen nga ngricat, bashkia e Tiranës i dërgon në strehëza

  Temperaturat e larta në stinën e dimrit kthehen gati në luftë për mbijetesë për të pastrehët. Nuk janë të pakta rastet kur persona të pastrehë e kalojnë natën jashtë...

Një nxënës ka rënë dje nga kati i dytë i shkollës fillore “Asdreni” në...

  NXËNËSI QË KËRCEU NGA KATI I DYTË I SHKOLLËS ËSHTË JASHTË RREZIKUT PËR JETË Një nxënës ka rënë dje nga kati i dytë i shkollës fillore “Asdreni” në Pejë. Drejtori...

Nëna ukrainase rrëfen momentin se si burri dhe vajza iu vranë para syve

Gruaja ukrainase, Viktoria Kovalenko e kujton qartë momentin e shpërthimit. “Ishte një shpërthim, ose disa të shtëna. Xhami i pasmë u thye. Burri im bërtiti: “Dil nga makina”, tha ajo. Tmerri...

Mesazhe telefonike për pjesëmarrje në referendum të Serbisë janë…

  POSTA ILEGALE, PIKA VOTIMI PËR KONFLIKT NË T’MIRË TË SERBISË E RUSISË Mesazhe telefonike për pjesëmarrje në referendum të Serbisë janë dërguar në telefon të qytetarëve serbë të Kosovës. KosovaPress...

Kaloni nje dite te bukur sot…

Kaloni nje dite te bukur sot. Djath bio nga Teuta.. Kam dele, kuaj, lopë... nëse ju pelqejnë fotot e mia.. kshtu si jam... kështu si më dhuroi nëna natyrë....... nëse...

Kështu reagoi shefja BE-së kur pa varrezën masive në Bucha (VIDEO)

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen gjatë ditës së djeshme vizitoi qytetin Bucha në Ukrainë. Ukraina  e ka akuzuar Rusinë për krime lufte në këtë qytetet, pasi janë...

Aksidentohet tjetër autobus në Tiranë

  Pas autobusit të Unazës i cili ra në Lanë pak ditë më parë, një tjetër urban është aksidentuar mesditën e sotme në Tiranë. Autobusi i linjës Qyteti Studenti është përplasur...

Vjehrrit nga Gjermania ia marrin vizën nuses posa arrijnë në Kosovë, lajmërojnë familjen: ‘Motra...

  Dy mërgimtarë nga Gjermania, një burrë dhe një grua kanë përfunduar në Polici me të ardhur në Kosovë, pasi u denoncuan nga nusja e tyre për dhunë në familje....

Shumë gjuajtje me armë në Stan Tërg të Mitrovicës, dyshohet se ka të plagosur

  Disa persona janë përfshirë sot në një përleshje ku janë përdorur edhe armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në Stan Tërg të Mitrovicës ku janë dëgjuar edhe të shtëna. Gazeta merr vesh...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

  Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë. Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i...

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...