Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil Nura, marrë parasysh se komuna...

Hapen për qarkullim rrugët që u bllokuan si pasojë e rrëshqitjeve të dheut (FOTO)

  Përveç situatës me vërshime, në disa zona mbrëmë ka pasur edhe rrëshqitje të dheut dhe bllokim të qarkullimit në disa rrugë nacionale. Ministria e Brendshme njofton se pas koordinimit dhe...

Nagavci: Nxënësit e prekur nga vërshimet do të njoftohen nëse do të mbahet mësimi...

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se si ministri janë duke e përcjellë me kujdes të veçantë situatën pas reshjeve në disa rajone dhe se janë në kontakt...

Shëndetësisë: Uji të vlohet para se të pihet

   Shëndetësisë: Uji të vlohet para se të pihet M.Sh/RTKlive Ministra e Shëndetësisë u rekomandon qytetarëve, se pas reshjeve të mëdha të shiut dhe vërshimeve që pati në disa komuna, uji para...

Vërshimet marrin me vete katin e një shtëpie në Tushile të Skenderajt

  Së pari vjen jeta dhe besimi që na mbanë, pastaj përballja me rrjedhat. Tushila është goditur nga një valë e paprecedent e vërshimit, dëmet e së cilës janë jashtëzakonisht...

William Walker merr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës

  Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, sot është i pranishëm në seancën e Kuvendit të Kosovës. Kjo është seanca  e dytë për këtë sesion dimëror për deputetët e Kuvendit të Kosovës,...

Bekim Haxhiu dërgon në Kuvend kaq nënshkrimet

  Bekim Haxhiu dërgon në Kuvend nënshkrimet e 20 mijë qytetarëve për Trustin, thotë se do të votohet🧐 ExpressAktiv  

Letra prekëse e 18 vjeçares shqiptare që humbi jetën nga kanceri: “Doja të jetoja...

Gerta Allushi, një vajzë 18 vjeçare me origjinë shqiptare por e lindur dhe e rritur në Itali, është ndarë tragjikisht nga jeta pas diagnostifikimit me kancer. Edhe pse e...

Të reshurat e shiut vështirësojnë qarkullimin në rrugën

  Të reshurat e shiut vështirësojnë qarkullimin në rrugën Skenderaj-Mitrovicë (VIDEO) Shumë vende të Kosovës sot janë përballur me reshje të dendura shiu. Si pasojë e këtyre reshjeve, është vështirësuar qarkullimi në...

Sonte nisin reshjet e shiut, IHMK paralajmëron vërshime

  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nga sot pasdite dhe dy ditët e ardhshme do të ketë reshje të shiut me intensitet mesatarë deri në të lartë në...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

  Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë. Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i...

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...