Mediana Halili

Policia e Kosovës ka rrethuar shkollën ‘Xhevdet Doda’ në kryeqytet pas dyshimeve për një shpërthim të mundshëm.Forcat e rendit kanë konfirmuar për KALLXO.com se kanosja e dyshimtë ka ardhur përmes postës elektronike.Ndërkohe që në një perimetër të caktuar policia ka evakuuar nxënësit dhe personelin shkollës ndërsa specialistët e policisë po trajtojnë dhe verifikojnë informatën.

Në vendin e ngjarjës është shkuar edhe autoambulanca.

ExpressAktiv

Kallxo.com

https://kallxo.com/wp-content/uploads/2022/05/video.mp4?_=1