Zyra e BE-së për Masakrën e Reçakut: E kaluara nuk mund të zhbëhet, e ardhmja duhet të sjell drejtësi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka përkujtuar 24-vjetorin e Masakrës së Reçakut.

Në postimin e kësaj zyreje kujtohen dhe nderohen të gjitha viktimat.

Tutje, thuhet se nuk mund të zhbëhet e kaluara por se e ardhmja duhet të sjell drejtësi dhe lehtësim.

Në Reçak, më 15 janar 1999-të nga pushteti ushtarako-policor i Serbisë u vranë 45 civilë të pafajshëm dhe të pambrojtur.

 

MË TË LEXUARAT
TË FUNDIT
“Policë për kokë” me premierë madhështore në zemër të Kosovës (VIDEO)Zyra e BE-së për Masakrën e Reçakut: E kaluara nuk mund të zhbëhet, e ardhmja duhet të sjell drejtësiNjë tjetër puthje e nxehtë mes Getinjos dhe Vivienit (VIDEO)Suharekë: Mosmarrëveshje për pronë, djali i shkon babait në shtëpi dhe gjuan me armëDetaje për pacientin që vdiq pasi kërceu nga Klinika e QKUK-sëWalker përmend ish-presidentin Thaçi, thotë se gëzohet që Kurti vjen në Reçak si kryeministërGjermani: Mërgimtari nga Kosova mbetet në rrugë, iu dogj banesa natën e Vitit të RiGruaja mori një veturë me qira në aeroport dhe nuk e ktheu më, policia fillon hetimetDigjen tri vetura në kryeqytet (VIDEO)

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka përkujtuar 24-vjetorin e Masakrës së Reçakut.

Në postimin e kësaj zyreje kujtohen dhe nderohen të gjitha viktimat.

Tutje, thuhet se nuk mund të zhbëhet e kaluara por se e ardhmja duhet të sjell drejtësi dhe lehtësim.

Në Reçak, më 15 janar 1999-të nga pushteti ushtarako-policor i Serbisë u vranë 45 civilë të pafajshëm dhe të pambrojtur.

ExpressAktiv

KlanKosova.tv