Ushtria ruse ka gjuajtur me armë zjarri dhe granata mbi një numri të civilëve të cilët po protestonin kundër hyrjes së trupave ruse në qytetin e Zaporozhye në jug të Ukrainës.

Afër vendit ku po mbahej protesta ndodhet edhe njëri prej centraleve bërthamore të cilat prodhojnë energji elektrike.

Videoja është shpërndarë në rrjete sociale nga media të ndryshme.

Protestuesit po bllokonin rrugën duke kundërshtuar pushtimin e agresorëve rusë.

Shikoni pamjet më poshtë:

ExpressAktiv

GazetaExpress