Rusia sulmoi së fundi Ukrainën. Si pasojë e këtij sulmi shumë njerëz humbën jetën e të tjerë u lënduan.

 

Por situata e luftës në këtë zonë është duke vazhduar.

E padyshim se qytetarë të shumtë të Ukrainës kanë vendosur që të largohen nga kryeqyteti i Ukrainës.

Në pamjet e publikuara së fundi shihen kolona tejet të gjata të veturave të qytetarëve të cilët largohen nga ky vend.

Radhë të gjata të makinave janë parë duke u larguar nga Kieva e Ukrainës, pas sulmeve që Rusia nisi mëngjesin e sotëm në këtë zonë.

Duhet përkujtuar që sulmet e Rusisë janë dënuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe nga Bashkimi Evropian./Lajmi.net/

ExpressAktiv