Festat e fundvitit për banorët e fshatit Luf të Pukës do të jenë më të gëzueshme.

Dy emigrantë shqiptarë në SHBA kanë bërë një gjest shumë human duke paguar të gjitha borxhet e dyqanit në fshatin e tyre të lindjes.

Bëhet fjalë për shtetasit Alfred Përgjonin dhe Admir Lufi, të cilët tashmë jetojnë prej vitesh në Amerikë.

 

Story ItemInfantino bën kërkesën e veçantë: Çdo vend në botë të emërojë një nga stadiumet e tij të futbollit me emrin Pele
Story ItemPas fotos romantike nga Flori, reagon Liberta: Jemi vonuar
Story ItemJeni me grip ose ftohje? Gabimet që nuk duhet të bëni nëse dëshironi të shëroheni shpejt
Story ItemUshtarë falsë në mesazhin e Vitit të Ri? Kush është rusja bjonde që u shfaq krah Putinit
Story ItemA i bëjnë vërtetë mirë trupit tre vakte në ditë?! Zbuloni të dhënat befasuese
Story ItemMinistria ruse e Mbrojtjes: 63 ushtarakë të vrarë pas sulmit ukrainas në Makiivka
Story Item15.4% e shqiptarëve në moshë madhore kanë hua, ekonomia jonë ngelet më pak e kredituara në rajon
Story ItemNdiheni të fryrë pas festave? Ja 3 pije për të detoksifikuar trupin
Story ItemNëse e keni tepruar me të ngrënit gjatë këtyre ditëve, çfarë duhet të bëni
Story ItemNdjesa e Ramës në Vitin e Ri, Berisha: Kërkimi i faljes pa pendesë është mëkat i rëndë
Story ItemBE-ja diskuton përgjigjen e koordinuar ndaj situatës me COVID-19 në Kinë
Story ItemHapet “Pakoja e Madhe” për nënat me mbi 3 fëmijë, sigurimet shoqërore do u paguhen nga shteti, hapat që duhet të ndjekin

Paguan gjithë borxhet e fshatit në Pukë, dy emigrantët shqiptarë bëjnë gjestin human

    

Festat e fundvitit për banorët e fshatit Luf të Pukës do të jenë më të gëzueshme.

Dy emigrantë shqiptarë në SHBA kanë bërë një gjest shumë human duke paguar të gjitha borxhet e dyqanit në fshatin e tyre të lindjes.

Bëhet fjalë për shtetasit Alfred Përgjonin dhe Admir Lufi, të cilët tashmë jetojnë prej vitesh në Amerikë.

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, ata treguan si e morën këtë vendim pa e ditur shumën.

“Ne jemi nga një fshat që i njohim të gjitha familjet e fshatit. Megjithatë, vlen për tu vlerësuar shitësi, Vitor Ndocaj sepse nuk është e lehtë të japësh borxhe, kur e di që një person nuk ka për të të dhënë për ditë të tëra. Edhe bashkë me mikun tim Alfredit vendosëm që të bëjmë diçka ndryshe nga ditët e tjera. Edhe vendosëm pa e ditur se sa është shuma, dërguam një mikun tonë dhe kemi marrë listën, edhe duke hapur fletoren, duke bërë llogaritë, i shlyem”, tha Admiri.

ExpressAktiv

Albeu.com