Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të takohet sot në Pragë me kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe presidentin francez Emmanuel Macron, kanë njoftuar burime për KOHËN.

Osmani gjendet në Pragë për Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC).

Ndër temat në takim do të jetë edhe çështja e dialogut Kosovë – Serbi.

Ajo në Pragë pritet të ketë takime edhe me zyrtarë tjerë të lartë.

Një takim me kancelarin gjerman Scholz e presidentin Macron e ka paralajmëruar të mërkurën mbrëma edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

ExpressAktiv

koha.net