Një anije në Portin e Durrësit është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

Anija ishte me flamur panamez, me kapacitet 2500 tonësh dhe prodhim i vitit 1995.

Shkaqet për shpërthimin e flakëve ende nuk dihen, ndërsa nga fotoja shihet që anija është e mbuluar nga tymi.

ExpressAktiv
GazetaExpress