Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nëntë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 si dhe janë regjistruar 1 mijë e 396 raste të reja.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve t fundit janë shëruar 348 pacientë, transmeton Klankosova.tv.

Deri më tani, që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut pozitiv me virusin korona kanë rezultuar 233 mijë e 464 persona, janë shëruar 214 mijë e 854 pacientë, kanë vdekur 8 mijë e 32 njerëz nga COVID-19 si dhe vazhdojnë të mbesin edhe 10 mijë e 578 raste aktive.

ExpressAktiv

KlanKosova.tv