Londër: Vritet me thikë një 22-vjeçar shqiptar
23 mins më parë

Një 22-vjeçar shqiptar është vrarë me thikë më 1 janar, rreth orës 01:20 pas mesnatës.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në Londër.

Sipas raportimit të BBC-së, viktima është Fatjon Oruci.

Nga raporti i autopsisë zbulohet se 22-vjeçari shqiptar ishte rrahur dhe therur disa herë me thikë nga të dyshuarit.

Policia britanike, në lidhje me rastin, i ka arrestuar dy persona nga Londra, një 26-vjeçar dhe një femër 20-vjeçare.

Ata janë marrë në pyetje dhe autoritetet po vazhdojnë me hetimin e ngjarjes.

Një tjetër 23-vjeçar u ndalua në datën 4 janar, por u la i lirë për mungesë të provave që e lidhin me ngjarjen.

ExpressAktiv

KlanKosova.tv