Ish ushtari i UÇK-së, Ukshin Tahiri ka vdekur sot në shkollën e Selacit, aty ku punonte si mësues.
Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e Tahirit, raporton Gazeta Online Veriu.info.
ExpressAktiv
Tahiri ishte 62 vjeçar ndërsa ushtronte profesionin e mësuesit për klasët e ulëta në shkollën e fshatit Selac.
Varrimi i të ndjerit bëhet nesër me drekë në varrezat në Shipol.
Postimi plotë:
Te Alluhut jemi dhe te aj dote kthemi ju njoftojm se sod me 04.04.2022 ndrroj jet Baba jon Ukshin Tahiri ju njoftojm se vorrimi bahet neser 05.05 2022 me Drek te VORREZAT DEShMORVE ne shipol inshalla na ka bo hallall do na mungosh baba jon per jet😭