Home Lajme Haradinaj:Kurti të japë llogari pse refuzoi rreshtimin e Kosovës me ShBA-në

Haradinaj:Kurti të japë llogari pse refuzoi rreshtimin e Kosovës me ShBA-në

K.K

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se kryeministri Albin Kurti duhet të japë përgjegjësi që refuzoi rreshtimin e Kosovës me ShBA-në lidhur me çështjen e largimit të gazit rus.

 

“Në këtë kohë kur në Washington DC po mbahet ngjarja më e madhe e largimit nga gazi rus me shtetet lidere në diversifikim të energjisë, Kosova nuk është aty.

Albin, ku je ti? Ku është Kosova?

Duhet të japësh përgjegjësi dhe llogari se pse ke refuzuar rreshtimin e Kosovës me ShBA” ka shkruar Haradinaj në “Facebook”.

ExpressAktiv

Rtk.liv

Ramush Haradinaj

Në këtë kohë kur në Washington DC po mbahet ngjarja më e madhe e largimit nga gazi rus me shtetet lidere në diversifikim të energjisë, Kosova nuk është aty.
Albin ku je ti? Ku është Kosova?
Duhet të japësh përgjegjësi dhe llogari se pse ke refuzuar rreshtimin e Kosovës me ShBA.