Një person është gjetur i vdekur në një fabrikë në Podujevë, dje rreth orës 10:20.

Polica ka njoftuar se njësitë relevante kanë dal në vendin e ngjarjes ku mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Sipas Policisë, viktima është burrë.

“Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion”- thuhet në njoftimin e Policisë.

Rastin e ka raportuar në Polici një qytetar i cili, sipas njoftimit, ka thënë se ka parë një trup të pa jetë.

KALLXO.com ka kërkuar detaje nga Prokuroria Themelore në Prishtinë dhe është në pritje të përgjigjes së tyre.

ExpressAktiv

Kallxo.com