Fifi padyshim është tema kryesore në mediat vendore që nga dita e martë, kur u alivanosë në transmetim live.

Ishte Flori i pari që reagoi duke e mbështetur fuqishëm ku u pasua edhe nga Klajdi dhe Bruno, djemtë e ‘Three Dots’.

Por si duket këtu nuk ka mbaruar asgjë pasi mbështetja për Fifin ka marrur përmasa të mëdha.

Janë artistët shqiptarë ata të cilë kanë mbështetur fuqishëm këngëtare dhe sa keq që ajo nuk është në dijeni për këtë gjë.

Aktori gjakovar, Sevdai Radogoshi është artisti që e ka mbështetur atë dhe i ka kërkuar të vazhdojë lojën.

ExpressAktiv

kosovarja-ks.co

Edhe ish-konkurentja Ana e parë e ‘Përputhen 2’, e ka mbështetur duke i thënë se ti je pa filtra.

Edhe moderatori i njohur shqiptarë Labinot Gashi, ka postuar një foto me Fifin, ku është shprehur ‘Ta du zemrën e bardhë që ke’.

Rina Balaj ishte reperja tjetër që e ka mbështetur Fifin, përkundër që dikur këngëtaret kishin armiqësi.

Edhe Olti Curri e ka mbështetur Fifin, madje ai ka dyshuar që ajo mund të jetë më pak e votuara nga publiku.

Shkurte Gashi është këngëtarja e njohur dhe mike e Fifit dhe Florit, nuk ka munguar as mbështetja e saj në momentet më të duhura.

Fifi ka kaluar momente jo edhe aq të mira brenda shtëpisë por që po mundohet të merr veten.

Bruno gjatë natës së kaluar ka prekur të gjithë ndjekësit me postimin e tij.