Dy tërmete kanë goditur pasditen e së hënës veriun e Italisë. Tërmetet kanë qenë të forcës 4 dhe 3.3 ballë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 69 kilometra nga Torino.

Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

ExpressAktiv

kosovarja-ks.com