Nagavci thotë se mbi kaq mësimdhënës janë tepricë, tregon çfarë do të bëhet me...

  Nagavci thotë se mbi 2000 mësimdhënës janë tepricë, tregon çfarë do të bëhet me ta SHKOLLA Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se mbi 2000 mësimdhënës janë tepricë...

Alarm për shpërthim në shkollën, ‘Xhevdet Doda’ në Prishtinë (VIDEO)

Mediana Halili Policia e Kosovës ka rrethuar shkollën ‘Xhevdet Doda’ në kryeqytet pas dyshimeve për një shpërthim të mundshëm.Forcat e rendit kanë konfirmuar për KALLXO.com se kanosja e dyshimtë ka...

Lajm i hidhur: Mësuesi dhe ish ushtari i UÇK-së vdes në shkollën e Selacit

Ish ushtari i UÇK-së, Ukshin Tahiri ka vdekur sot në shkollën e Selacit, aty ku punonte si mësues. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e Tahirit, raporton Gazeta Online...

Nxënësi nga Kosova fiton çmimin e tretë në Olimpiadën Evropiane të Matematikës

  Kosova fiton një Çmim të Tretë dhe një Mirënjohje Nderi në Kupën e 10-të Evropiane të Matematikës – EMC Shoqata e Matematikanëve të Kosovës ka njoftuar për një rezultat inkurajues...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article