Krasniqi: Të aprovohet menjëherë projekti amerikan për infrastrukturën e gazit

0
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kërkuar aprovimin e menjëhershëm të projektit amerikan për infrastrukturën e gazit dhe termocentralin me gaz. Në një komunikatë të lëshuar nga...

Gaz toksik në Evropë/ Llava mbërrin detin

0
Llava e vullkanit të Cumbre Viejas në La Palma në Spanjë ka mbërritur detin, duke ngjallur alarm mes banorëve të zonës e jo vetëm. Autoritetet i druhen lëshimit të gazeve...

Gazeta gjermane BILD: Serbia po e kërcënon Kosovën me luftë

0
  Hyrja në fuqi e masës së reciprocitetit për targat e automjeteve serbe mund të shndërrohet në një konflikt të armatosur midis aleatëve të Rusisë dhe qeverisë në Prishtinë të...

Shqipëria i kërkon Serbisë të tërheq forcat

0
  Shqipëria i kërkon Serbisë të tërheq forcat e armatosura të dërguara afër kufirit me Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar për zhvillimet e fundit në...

4800 RASTE AKTIVE ME COVID-19 NË KOSOVË

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë...

Pas tensioneve të krijuara në veri, kryeministri Kurti i fton në takim krerët e...

0
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka ftuar për të dielën në takim, liderin e opozitës, kryetarin e PDK-së Memli Krasniqi pas tensioneve që u krijuan së fundmi në veri...

Rrëfim i Imer Salih Deliut për masakrën në Abrinë e Epërme 23 vjet më...

0
  Kufoma e shtatë ishte 20-25 metra larg tendës. Ishte e Jetonit, e djalit tim, shtrirë në krahun e djathtë, me dorën e djathtë nën kokë, kurse të majtën të...

BE-së i kërkohet t’i bëjë presion Serbisë për hapjen e arkivave

0
  Megjithatë, siç thotë Miftaraj, hapja e arkivave nuk do të prodhonte pasoja juridike për shtetin serbë. Ai ka përmendur edhe padinë për gjenocid të paralajmëruar nga kryeministri i vendit...

Policia e Kosovës kalon me automjete nëpër Zubin Potok

0
Policia e Kosovës kalon me automjete nëpër Zubin Potok, rrugës për në pikën kufitare në Bërnjak (VIDEO) Sot është dita e shtatë që prej se ka hyrë në fuqi masa...

Kallaba: Me ardhjen tonë fëmijët do të kthehen në shkolla

0
  Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Kamenicës, Muhamed Kallaba shpalosi planin e tij qeverisës për mandatin katërvjeçar. Ai në “Edicionin Zgjedhor” në Klan Kosova tregoi...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

1/8 e finales së Champions League: Gjithçka që duhet të dini

0
  Sonte dhe nesër do të zhvillohet xhiroja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku do të bëhet e ditur gjithçka. Momentalisht,...

Trajneri i Bayernit mesazh Benficas: Mos u shqetësoni, ndaj Barcelonës luajmë me ekipin më...

0
  Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann i ka dërguar mesazh Benficas, duke treguar se ndaj Barcelonës do të fusë skuadrën më të mirë që...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

0
  Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...