Kosova dërgon mbi 30 mostra për testim për variantin Omicron në Gjermani

0
  30 mostra pozitive për COVID-19 janë nisur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike për në Gjermani, për analiza më të detajuara për variantin e ri të koronavirusit. Rezultatet e...

Mjeku në Drenas i dërgon letër Ramiz Lladrovcit, tregon se po detyrohen të ndezin...

0
  Mjeku nga Drenasi, Halit Bujupi i është drejtuar me një letër publike kryetarit të kësaj komune, Ramiz Lladrovcit, raporton Gazeta Express. Bujupi përmes kësaj letre ka treguar se mjekët janë...

Aksident në magjistralen Gjilan-Prishtinë, lëndohen tre persona

0
  Një aksident komunikacioni ku janë përfshirë dy vetura ka ndodhur në magjistralen Gjilan-Prishtinë, saktësisht në fshatin Parallovë, ku për pasojë janë lënduar tre persona. Zëdhënësi i Drejtorisë Rajonale të Policisë...

E dhimbshme: Kjo është 28-vjeçarja nga Kamenica që u godit për vdekje nga vetura...

0
    Gazeta Sinjali pak më parë raportoi për një rast tragjik që ka ndodhur në Cyrih të Zvicrës, ku një 28-vjeçare me prejardhje nga Kamenica, humbi jetën pasi u godit...

Hoxhaj: Bob Dole ishte miku i parë historik i Kosovës

0
  Deputeti i PDK’së, Enver Hoxhaj ka reaguar pas vdekjes së senatorit Bob Dole, raporton Gazeta Express. Hoxhaj përmes një shkrimi në rrjetin e tij social Facebook ka thënë se Dole...

Haradinaj: Bob Dole ishte politikani i parë që njohu luftën tonë për liri

0
  Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj është shprehur i pikëlluar për vdekjen e senatorit dhe mikut të Kosovës, Bob Dole, raporton Gazeta Express. Haradinaj ka thënë se Dole mbetet një nga...

Vlora Çitaku reagon pas vdekjes së senatorit Bob Dole: Ishte zëri ynë në SHBA

0
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka reaguar pas vdekjes së mikut të Kosovës, senatorit Bob Dole, raporton Gazeta Express. Çitaku përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook...

Detaje nga tragjedia në Bullgari ku vdiqën 45 persona: Hetuesi tregon çfarë e shkaktoi...

0
  Hetuesi bullgar Marian Marinov, i cili po punon për zbardhjen e tragjedisë thotë se hetimet pritet të zgjasin. Të dhënat e para sipas tij tregojnë se shkëndijat e para të...

Nuk e priste askush, ky është mesazhi i fundit i Donaldit

0
  Që prej spektaklit të së premtes, Donald Veshaj duket se nuk ndihet mirë pasi nuk e di çfarë ndodh jashtë. Ndonëse ka deklaruar se është i qartë për situatën...

Vdes luftëtari i UÇK-së nga Klina, Haradinaj thotë: Nuk ju nda luftës deri në...

0
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar për vdekjen e bashkëluftëtarit të tij nga fshati Grabanicë e Klinës, Jahë Baleci. Ai tha se Jahën e njohu në frontet e luftës,...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

1/8 e finales së Champions League: Gjithçka që duhet të dini

0
  Sonte dhe nesër do të zhvillohet xhiroja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku do të bëhet e ditur gjithçka. Momentalisht,...

Trajneri i Bayernit mesazh Benficas: Mos u shqetësoni, ndaj Barcelonës luajmë me ekipin më...

0
  Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann i ka dërguar mesazh Benficas, duke treguar se ndaj Barcelonës do të fusë skuadrën më të mirë që...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

0
  Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...