Parashikuesja e fatit tregon kush do ta fitojë Big Brother VIP

0
  Parashikuesja e fatit, Irini Kakacaj ka treguar se cili do të fitojë “Big Brother Vip”. Ajo ka rrëfyer se cili ishte parashikimi i parë që i kishte ndodhur shumë vite...

1.040 PERSONAVE U NJIHET STATUSI I TË DHUNUARVE GJATË LUFTËS

0
  Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës së fundit në Kosovë këtë status ua ka njohur një mijë e 40 personave, nga...

RAMA: PRISHTINA DO TË JETË VEND PLOT GJALLËRI E MUNDËSI PËR TË RINJTË

0
  Pas fitores që pati në zgjedhjet lokale të zhvilluara në Prishtinë, Përparim Rama nga Lidhja Demokratike e Kosovës sot edhe zyrtarisht është betuar si kryetar i ri i kryeqytetit. Në...

S`KA BUXHET PËR PAGA E MËDITJE PËR 600 SPECIALIZANTË TË MJEKËSISË

0
  Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka refuzuar kërkesën e Ministrisë së Shëndetësisë (MSh) për mbulimin e pagave dhe mëditjeve të 600 specializantëve të mjekësisë, me arsyetimin se mundësitë...

Kështu e uroi bashkëshortja Përparim Ramën pas betimit si kryetar

0
  Përparim Rama është betuar sot si kryetar i Prishtinës për katër vitet e ardhshme, raporton Express. Pas betimit, s’ka munguar as urimi nga bashkëshortja e tij, Kristale Ivezaj Rama. Ajo ka...

Të gjitha sekretet e varëses së Donaldit që ja dha Borës për 3 vjetorin...

0
  Pak ditë pas puthjes së famshme të Borës dhe Donaldit, ky i fundit në spektakel i kërkoi Arbanës që ti jepte një qese me biskota dhe varësen e tij...

20 vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit

0
  Albin Kurti ishte i arrestuar politik gjatë kohës së luftës në Kosovë dhe u lirua më 7 dhjetor 2001, pas presionit të ndërkombëtarëve për të liruar të burgosurit politikë...

Vuçiqi i reagon BE-së, ankohet se Kurti nuk dëshiron të flasë me të

0
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk dëshiron fare të bisedojë me Beogradin. Duke iu përgjigjur pyetjes për takimin e ardhshëm në...

Shoku i ngushtë tregon direkt se me kë do ta sheh në lidhje Donaldin

0
  Personazhet e “Big Brother VIP” tashmë janë pjesë e çdo bisede të shqiptarëve. Prej disa ditësh, vëmendjen më të madhe e ka marr trekëndëshi, Bora Zemani, Donald Veshaj, Beatrix Ramosaj. Madje,...

E mitura në Ferizaj lind fëmijë, arrestohet e më pas lirohet personi që bashkëjetonte...

0
  Është arrestuar një person në Ferizaj pasi dyshohet se ka bashkëjetuar me një të mitur. Kjo e fundit, sipas Policisë, ka shkuar për të lindur në repartin e gjinekologjisë.   I...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

Haradinaj propozon të shpallet ditë zie në Kosovë në nderim të Bob Dole

0
  Kryetari i Aleancës per Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka propozuar që institucionet të shpallin ditë zie në nderim të Senatorit amerikan, Bob Dole,...

Misteri i tragjedisë në Gllogjan, Besnik Berisha zbulon detaje të një prej pistave të...

0
  Avokati Besnik Berisha ka zbuluar një pistë që po hetohet për tragjedinë në Gllogjan, ku u vranë tre persona në një autobus që po...

Nesër fillon “Samiti për Demokraci” i SHBA-ve ku do të marrë pjesë edhe Presidentja...

0
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, të enjten dhe të premten do të organizojë “Samitin për Demokraci”, në të cilin është...