7 tërmete regjistrohen në Shqipëri brenda natës

  Shqipëria është  përfshirë nga një “breshëri” tërmetesh me epiqendër në zonën e Klosit. Nga ora 20:30 e mbrëmjes së djeshme deri në orën 06:36 të mëngjesit të sotëm janë regjistruar...

Merr flakë anija e mallrave në Portin e Durrësit

  Një anije në Portin e Durrësit është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Anija ishte me flamur panamez, me kapacitet 2500 tonësh dhe prodhim i vitit 1995. Shkaqet për shpërthimin e...

Aksident zinxhir në Rrugën e Arbrit, dyshohet për 3 të vdekur e 4 të...

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në Rrugën e Arbrit, ku raportimet paraprake flasin për 3 viktima dhe 4 të tjerë të plagosur. Aksident i...

Dy aksidente me fatalitet brenda një ore në Divjakë, vdesin dy persona

  Dy aksidente me pasoja të rënda ndodhen pasditen e kësaj të marte në Divjakë. Aksidenti i parë ndodhi rreth orës 16 e 20 në aksin rrugor Gradishtë-Spolat, kur një...

Paguan gjithë borxhet e fshatit në Pukë, dy emigrantët shqiptarë bëjnë gjestin human

  Festat e fundvitit për banorët e fshatit Luf të Pukës do të jenë më të gëzueshme. Dy emigrantë shqiptarë në SHBA kanë bërë një gjest shumë human duke paguar të...

Dorëzohet Vuçiq, thotë se heqja e barrikadave do të nisë mëngjesin e së enjtes

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova tha heqja e barrikadave do të nisë mëngjesin e së enjtes. “Për 24 orë apo 48 orë...

Tensionet në veri,

  Tensionet në veri, Berisha thirrje SHBA-së dhe BE-së: Dënoni skenarin destabilizues të Vuçiq Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian dhe SHBA-së që të dënojnë...

Dhunimi i të miturës në Gjakovë ndodhi në motel

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata kompetente në Gjakovë, ndaj të pandehurit M.H., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer...

Vritet 30-vjeçari shqiptar në Londër

  Një 30-vjeçar shqiptar është vrarë me thika dy ditë më parë në Londër. Abcnews.al mëson se Olsi Kuka nga Kurjani i Fierit është goditur disa herë me thika në...

E rëndë/ 27-vjeçari vret veten në komisariatin e Kavajës

  Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Shqipëri, ku një 28-vjeçar ka vrarë vetën në burgu e komisariatit të Kavajës. 27-vjeçari Ilvi Ustameta, ishte ndaluar ditën...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...

Hapen për qarkullim rrugët që u bllokuan si pasojë e rrëshqitjeve të dheut (FOTO)

  Përveç situatës me vërshime, në disa zona mbrëmë ka pasur edhe rrëshqitje të dheut dhe bllokim të qarkullimit në disa rrugë nacionale. Ministria e Brendshme...