Pesë kryediplomatë të BE-së kërkojnë debat urgjent për Ballkanin, përmendin liberalizimin e vizave për...

  Ministrat e Jashtëm të Austrisë, Sllovenisë, Sllovakisë, Hungarisë dhe Çekisë, i kanë kërkuar shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian, që në mënyrë urgjente të fusë në rend dite Ballkanin...

Pamje tronditëse: Valigje, karroca fëmijësh e shenja gjaku në stacionin e trenit që u...

  Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, ka shpërndarë fotografi tronditëse nga stacioni i trenit në Kramatorsk të cilin ushtria ruse e bombardoi me raketa duke vrarë të paktën 30...

I prekur nga vizita në Ukrainë, Borrell merr një vendim të menjëhershëm

  Kryediplomati i Bashkimit Europian, Josep Borrell, pas vizitës që pati në Ukrainë ku pa nga afër edhe vendet e krimeve mizore që u kryen nga forcat ruse, tha se...

Çahet akulli dhe ndan pinguinët, por shikoni çka ndodh më pas! (VIDEO)

  Thënia “Jeta sjell shumë të papritura” merr kuptim përmes kësaj pamje. Disa pinguinë teksa po lëviznin në grup akulli pëson çarje dhe njëri nga pinguinët shkëputet nga grupi. Ai mezi arrin...

Kaos në aeroportin Basel-Mulhouse, anulohen fluturimet drejt Kosovës

  Radhët e gjata në Euroaeroportin Basel-Mulhouse-Freiburg për shkak të anulimit të fluturimeve për në Prishtinë i kanë shtyrë familjet shqiptare në dëshpërim, shkroi gazeta zvicerane Blick. Një prej tyre ka...

Things to Look For in a Financial Trading Platform

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt it was in the presence...

1 milion dollarë për kokën e Putinit, multi-milioneri rus premton shpërblim

  Një prej multi-milionerëve rusë, Alexander Konanykhin, është zotuar publikisht se do t’i jap 1 milion dollarë për oficerët ushtarak rusë për ta vrarë Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Pasuria...

PAMJE TË RËNDA: Civilët e vrarë pas bombardimeve në Kharkiv

    Rusia nuk po i kursen më as civilët. Teksa janë bërë disa ditë luftime në Kharkiv – qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, të cilin forcat ruse...

Ushtria ruse gjuan me granata mbi civilët ukrainas

  Ushtria ruse ka gjuajtur me armë zjarri dhe granata mbi një numri të civilëve të cilët po protestonin kundër hyrjes së trupave ruse në qytetin e Zaporozhye në jug...

Heroi i Mariupolit që shpëtoi mbi 175 njerëz

  nga:Donika Fetahu Aleksey, një ish-inxhinier i nëndetëseve që tani riparon makinat për të siguruar jetesën, ka shpëtuar më shumë se 175 të rritur dhe fëmijë nga qyteti i tij i...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Rezultatet preliminare në Fakultetin Ekonomik për afatin e parë të konkursit në studime themelore-baqelor...

Për te shikuar rezultatet e provimit pranues sipas programeve kliko këtu   Shënim: - Kandidatët e pakënaqur me vlerësimin  mund të paraqesin  Ankesë  në Fakultetin Ekonomik, më së...

Rezultatet preliminare të provimit pranues të konkursit për studentë të rinj

Njoftoheni që disa nga njësitë akademike të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" tashmë kanë shpallur rezultatet preliminare të provimit pranues të konkursit për pranimin...

Lista e kandidatëve për provim pranues në Fakultetin e Mjekesisë për vitin akademik 2022/23

  Provimi mbahet me daten 23.07.2022 ne ora 9:00   Legjenda e sallave 2022-2023 Mjekesi e pergjithshme Stomatologji Farmaci Fizioterapi Infermieri ExpressAktiv mjekesia.uni-pr.edu/