Rusët e varrosën të gjallë, ukrainasi rrëfen tmerrin: Kuptova që jetoja

  Ndërkohë që Ukraina përballet me agresionin ushtarak të Vladimir Putinit prej më shumë se dy muajsh, rrëfime të shumta tronditëse janë raportuar. E fundit është thënë nga Mykola, një nga...

Ekipi francez mbërrin në Lviv për të ndihmuar autoritetet lokale në hetimin e krimeve...

Ambasadori francez në Ukrainë ka shpërndarë një fotografi të ekipit nga Franca që ka mbërritur në Lviv “për të ndihmuar shokët e tyre në hetimet e krimeve të luftës...

Johnson midis Kievit, jep një lajm të mirë për popullin e Ukrainës

  Presidenti i Britanisë së Madhe Boris Johnson, ka fluturuar sot drejt Kievit ku është pritur nga presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky. Gjatë takimit me Zelenskyn, Johnson ka dhënë lajme të mira,...

Shteti evropian qe synon ta rihapë ambasadën në Kiev pas Pashkëve

Italia planifikon të rihapë ambasadën e saj në Kiev menjëherë pas Pashkëve, sipas një deklaratë të ministrit të Jashtëm italian, Luigi Di Maio, shkruan The Guardian. “Ne ishim të fundit...

I prekur nga vizita në Ukrainë, Borrell merr një vendim të menjëhershëm

  Kryediplomati i Bashkimit Europian, Josep Borrell, pas vizitës që pati në Ukrainë ku pa nga afër edhe vendet e krimeve mizore që u kryen nga forcat ruse, tha se...

Kështu reagoi shefja BE-së kur pa varrezën masive në Bucha (VIDEO)

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen gjatë ditës së djeshme vizitoi qytetin Bucha në Ukrainë. Ukraina  e ka akuzuar Rusinë për krime lufte në këtë qytetet, pasi janë...

Zelenskyt i shkon një mysafir që ditë më parë vizitoi Kosovën

  Pasi përcolli dy mysafirët më të rëndësishëm europianë, presidenten e Komisionit Europian dhe kryediplomatin e BE-së, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka mirëpritur në Kiev kancelarin austriak, Karl Nehammer. Nehammer para...

Pamje tronditëse: Valigje, karroca fëmijësh e shenja gjaku në stacionin e trenit që u...

  Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, ka shpërndarë fotografi tronditëse nga stacioni i trenit në Kramatorsk të cilin ushtria ruse e bombardoi me raketa duke vrarë të paktën 30...

Heroi i Mariupolit që shpëtoi mbi 175 njerëz

  nga:Donika Fetahu Aleksey, një ish-inxhinier i nëndetëseve që tani riparon makinat për të siguruar jetesën, ka shpëtuar më shumë se 175 të rritur dhe fëmijë nga qyteti i tij i...

Ambasada e Kosovës në Itali ka një njoftim për kosovarët që udhëtojnë në këtë...

  Ambasada e Kosovës në Itali ka njoftuar se Ministria e Shëndetësisë e Italisë parasheh letësim të masave për ata që udhëtojnë nga Kosova. Vendimi vlen deri më 30 prill 2022...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Rezultatet preliminare në Fakultetin Ekonomik për afatin e parë të konkursit në studime themelore-baqelor...

Për te shikuar rezultatet e provimit pranues sipas programeve kliko këtu   Shënim: - Kandidatët e pakënaqur me vlerësimin  mund të paraqesin  Ankesë  në Fakultetin Ekonomik, më së...

Rezultatet preliminare të provimit pranues të konkursit për studentë të rinj

Njoftoheni që disa nga njësitë akademike të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" tashmë kanë shpallur rezultatet preliminare të provimit pranues të konkursit për pranimin...

Lista e kandidatëve për provim pranues në Fakultetin e Mjekesisë për vitin akademik 2022/23

  Provimi mbahet me daten 23.07.2022 ne ora 9:00   Legjenda e sallave 2022-2023 Mjekesi e pergjithshme Stomatologji Farmaci Fizioterapi Infermieri ExpressAktiv mjekesia.uni-pr.edu/