Të afërmit e viktimave të aksidentit në Bullgari shkojnë para kompanisë së autobusit që...

0
  Një grup qytetarësh – familjarë dhe miq të viktimave në aksidentin me autobus të kompanisë “Besa Trans”, janë mbledhur mëngjesin e sotëm para selisë së kompanisë në Shkup, duke...

Akademia e Forcave të Armatosura të Shqipërisë do të pranojë kadetë edhe nga Kosova

0
  Paralelisht me regjistrimet në universitet, edhe në Fakultetin e Mbrojtjes dhe Sigurisë është duke vazhduar edhe përgatitja për vitin e ri akademik. Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë nevojë...

Qyteti ynë sot u zgjua nga lajmi i hidhur për ndarjen nga jeta të...

0
Vesa Bajrami, 16 vjeçare nga Skënderaj, ka vdekur sot pasi nuk arriti t’i mbijetojë sëmundjes. Lajmin  për vdekjen e saj e ka dhënë i pari i Komunës së Skënderajt, Bekim...

KJO ËSHTË MOSHAT E 24 TË VDEKURVE NGA KORONAVIRUSI NË KOSOVË

0
  Në 24 orët e fundit në Kosovë vdiqën 24 persona si pasojë e koronavirusit, gjithashtu 357 rezultuan pozitivë me këtë virus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë. Sot janë shëruar 1.498...

Natë e kobshme në Tetovë, disa të vdekur nga zjarri në spitalin ku trajtoheshin...

0
  Ndërtesa ku po trajtoheshin pacientët me COVID-19 në Tetovë, është përfshirë nga zjarri. Raportohet se si pasojë e zjarrit ka viktima pacientë dhe staf shëndetësor, jozyrtarisht deri tani thuhet se...

Erdhi për pushime në Kosovë, zhduket mërgimtari

0
    Një person është raportuar si i zhdukur në polici, pasi i njëjti ka dalë nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. Rasti ka ndodhur në fshatin Vatë të Kaçanikut, teksa...

Drejtori i Përgjithshëm i PK-së me menaxhmentin e lartë merr pjesë në ceremoninë përkujtimore...

0
Drejtori i Përgjithshëm i PK-së me menaxhmentin e lartë merr pjesë në ceremoninë përkujtimore për zyrtarët policor të cilët kanë ndërruar jetë gjatë pandemisë Me shënimin e 21 vjetorit të...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

Video/Si u parandalua vrasja me mina me telekomandë që e kishte shenjestrën në Tiranë

0
Policia ka publikuar pamjet nga aksioni për arrestimin e tre personave në Lezhë gjatë operacionit për parandalimin e një vrasje me mina me telekomandë që kishte...

Vdes babai i heroit Enver Zymeri

0
  Ka vdekur babai i Enver Zymerit, policit të forcave të njësitit special të rënë në detyrë. Për vdekjen e Muharrem Zymeri të ndjerit kanë njoftuar...

Haradinaj propozon të shpallet ditë zie në Kosovë në nderim të Bob Dole

0
  Kryetari i Aleancës per Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka propozuar që institucionet të shpallin ditë zie në nderim të Senatorit amerikan, Bob Dole,...