Home LAJME Lajme nga rajoni

Lajme nga rajoni

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

0
  Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Mediumi turk Sabah dhe Haberturk, raportojnë se derisa Erdogan po merrte pjesë në një tubim në...

Tragjedia në Bullgari: Shqiptari nga Maqedonia e Veriut përcolli në banesën e fundit 10...

0
  Qindra njerëz duke vajtur u mblodhën në një varrezë fshati në Maqedoninë e Veriut në një shi të ftohtë të premten për të varrosur 10 banorë vendas, përfshirë tetë...

Varrosen prindërit dhe dy fëmijët e tyre binjakë që vdiqën në aksidentin në Bullgari

0
  Rreth orës 11:00 u bë varrimi i familjes katër anëtareshe Bardhi në vendlindjen e tyre në fshatin Vishticë. Babai, nëna dhe dy djemtë binjak katërvjeçarë, humbën jetën tragjikisht në aksidentin...

Prindërit dhe binjakët e tyre që vdiqën në aksidentin në Bullgari, do të varrosen...

0
  Prindërit dhe binjakët e tyre që vdiqën në aksidentin në Bullgari, do të varrosen sot Familja Ahmeti, binjakët 4 vjeçarë, Luani, Albani, Avnie dhe Xhihan Ahmeti, varrosen sot, me drekë....

MPJ: Ndryshon programi, familjarët e viktimave kërkuan që kufomat t’i pranojnë para xhumasë

0
  MPJ: Ndryshon programi, familjarët e viktimave kërkuan që kufomat t’i pranojnë para xhumasë Ministria e Punëve të Jashtme me anë të një njoftimi në facebook, ka bërë të ditur se...

Në këtë orë pritet të mbërrijnë nesër viktimat e tragjedisë së Bullgarisë

0
Në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit nesër në orën 09:00 pritet të mbërrijnë trupat e 45 qytetarëve që humbën jetën në një aksident automobilistik në Bullgari. Pas mbërritjes, sipas Ministritë të...

Me dy avionë ushtarakë nesër do të transportohen trupat e pajetë të viktimave nga...

0
  Trupat e pajetë të 45 shtetasve të Maqedonisë së Veriut që humbën jetën në aksidentin tragjik në rrugën “Struma” nesër në mëngjes do të barten nga Bullgaria me dy...

Aksidenti në Bullgari, edhe tre të mbijetuar pritet të kthehen në Shkup

0
  Edhe tre të mbijetuar nga aksidenti tragjik në “Struma” të Bullgarisë pritet të lëshohen nga spitali “Pirgov”. Ata do të transferohen në Qendrën Klinike të Shkupit ku do t’ju ofrohet...

Arrijnë në Shkup dy nga shtatë të lënduarit në aksidentin e autobusit

0
Dy te mbijetuarit e tragjedisë se 23 nëntorit do te pranohen ne Qendrën Urgjente ne Shkup, për te kaluar në Kliniken për Kirurgji Plastike. Ministri Shëndetësisë Venko Filipce tha...

Ngjarja në Deçan, reagon Rama: Jemi të brengosur, kurajo e mbështetje institucioneve të Kosovës

0
  Pas ngjarjes tronditëse në Deçan ku humbën jetën tre persona, kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjen. Në një postim në Tëitter, kreu i qeverisë shkruan se jetët e...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

1/8 e finales së Champions League: Gjithçka që duhet të dini

0
  Sonte dhe nesër do të zhvillohet xhiroja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku do të bëhet e ditur gjithçka. Momentalisht,...

Trajneri i Bayernit mesazh Benficas: Mos u shqetësoni, ndaj Barcelonës luajmë me ekipin më...

0
  Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann i ka dërguar mesazh Benficas, duke treguar se ndaj Barcelonës do të fusë skuadrën më të mirë që...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

0
  Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...