Home LAJME Lajme nga Ekonomia

Lajme nga Ekonomia

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

MASAT E REJA ANTI-COVID: VAZHDON ORA POLICORE, GASTRONOMIA DERI NË

0
  MASAT E REJA ANTI-COVID: VAZHDON ORA POLICORE, GASTRONOMIA DERI NË 23:00 Me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria e Kosovës, ka miratuar më 30 nëntor masat e reja për kontrollin,...

Vetmja KOMPANIA vendin tonë që nuk e përmban asnjë lloj produkti nga Serbia.

0
MEKA HALAL FOOD ME PRONAR Burim Piraj Vetmja KOMPANIA vendin tonë që nuk e përmban asnjë lloj produkti nga Serbia. Ata që i kanë provuar i dinë dy gjëra: 1. Më me...

PDK I JEP MBËSHTETJE LIGJIT PËR PAGAT

0
  Partia Demokratike e Kosovës i ka dhënë mbështetje Ligjit për Pagat. Kështu ka bërë të ditur, kryetari i këtij subjekti, Memli Krasniqi, pas një takimi me kryetarin e Sindikatës...

Të gjitha vendimet që u morën sot në mbledhjen e Qeverisë

0
  Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, me ç ‘rast janë miratuar 34 pika të rendit të ditës, shkuan Gazeta Express. Qeveria ka marrë vendim për të miratuar...

Këto janë të gjitha masat e reja që u aprovuan sot nga qeveria

0
  Këto janë të gjitha masat e reja që u aprovuan sot nga qeveria Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës këtë të shtune ku ka miratuar masat e reja...

Edhe autolarjet i shtrenjtojnë çmimet

0
  Përveç ngritjes së çmimeve të artikujve bazë nëpër dyqanet kosovare, edhe disa prej aktiviteteteve tjera shërbyese kanë përcjellur këtë trend të rritjes. Buletini Ekonomik mëson se gati të gjitha autolarjet...

Kosovës i avullohen 2.5 tonë grurë nga rezervat, Ministria e Tregtisë thotë se kompania...

0
    Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë e cila është institucioni për të grumbulluar rezervat shtetërore, nuk po i shkon mirë grumbullimi për rezervat e grurit. Që katër vite, MINT nuk...

Rritet edhe çmimi i druve në Kosovë

0
    Edhe pronarët e druve, lëndës kryesore të ngrohjes te shumica e banorëve të kryeqytetit, në këtë sezon paradimëror kanë përcjell trendet e ngritjes së çmimeve të karburanteve dhe produkteve...

Shtetasit e Kosovës dhe Shqipërisë investuan rreth shtatë milion euro në Mal të Zi

0
    Për tetë muajt e parë të këtij viti investimet e përgjithshme të shtetasve dhe kompanive të huaja në Mal të Zi ishin 524,44 milion euro, tregojnë të dhënat e...

Gastronomët sot takohen me ministrinë e Shëndetësisë, paralajmërojnë protesta nëse nuk lirohen masat

0
    Për më shumë se një muaj në Kosovë po vazhdojnë të jenë në fuqi masat e miratuara nga Qeveria e Kosovës. E përkundër faktit që numri i viktimave dhe i...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

Tre fëmijëve me autizëm iu mundësohet shërim falë pikturës së Donaldit

0
  Piktura e Donaldit dedikuar festës së 28 nëntorit është shitur për 12 mijë euro.   Këto para të mbledhura i janë dedikuar tre fëmijëve të sëmurë. “U...

Ky është reagimi i motrës së DJ PM për lidhjen me Sarah Berishën

0
  Ndonëse raporti i Dj PM dhe Sarah Berishës është përfolur shumë, ku madje disa prej banorëve dyshojnë në vërtetësinë e tyre, vetë ata thonë...

Video/Si u parandalua vrasja me mina me telekomandë që e kishte shenjestrën në Tiranë

0
Policia ka publikuar pamjet nga aksioni për arrestimin e tre personave në Lezhë gjatë operacionit për parandalimin e një vrasje me mina me telekomandë që kishte...