Pamje e rëndë: Kur Polici vret me 9 plumba të moshuarin në karrocë

0
Pamje e rëndë: Polici amerikan vret me 9 plumba të moshuarin në karrocë Policia amerikane tha të martën se një polic në Tucson do të përjashtohet nga puna, pas publikimit...

Kadriaj: Ikja e qytetarëve nga Kosova do të ketë pasoja, Qeveria të marrë masa

0
  Ekonomisti Mustafë Kadriaj, në anën tjetër, thotë se kjo ikje nuk është krejt pa pasoja për fuqinë punëtore të vendit. “Së pari është shqetësues nëse largohet fuqia punëtore nga vendi....

SOT MBAHET TRYEZA “NGRITJA ENORME E ÇMIMEVE DHE JO STABILITETI EKONOMIK”

0
  Grupi parlamentar i AAK-së do të organizojë sot në Kuvendin e Kosovës nga ora 13:00, tryezën me temë “Ngritja enorme e çmimeve dhe jo stabiliteti ekonomik”. Qëllimi i kësaj tryeze...

Kosovari del para gjyqit në Gjermani, historia e vrasjes që e kreu në mes...

0
  Ishte një krim në mes të ditës: Në Hanover të Gjermanisë ka nisur gjyqi ndaj një kosovari 33-vjeçar që e qëlloi për vdekje një shofer në trafik muaj më...

Botës i shtohet edhe një republikë, ky vend shpall pavarësinë

0
  Me një ceremoni për dorëzimin e pushtetit të hënën në mesnatë, Barbadosi u bë republika më e re në botë. Në ceremoni ishte i pranishëm Princi Charles. “Krijimi i kësaj...

Publikohen pamjet që thuhet se janë nga rrëzimi i aeroplanit luftarak britanik, piloti shpëton

0
  Në rrjete sociale është publikuar një video me pamje dramatike, ku duket se paraqitet rrëzimi i një aeroplani luftarak të Forcave Detare Mbretërore të Britanisë së Madhe, i tipit...

Autobusit të pelegrinëve i këputen frenat dhe përplaset në ndërtesë, 19 të vdekur në...

0
    Një aksident tragjik ka ndodhur në Meksikë, ku 19 pasagjerë kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë janë plagosur. Mediat vendase raportojnë se një autobusi që transportonte pelegrinët nga...

RHODE PËR KRIMIN NË GLLOGJAN: AUTORËT DUHET TË SILLEN PARA DREJTËSISË

0
Ambasadori gjerman në Prishtinë, Jorn Rhode ka reaguar pas krimit që ndodhi mbrëmë në Gllogjan ku mbetën të vrarë tre persona, dy prej tyre nxënës.   Rohde ka shkruar se autorët...

EDHE VON CRAMON DËNON SULMIN NË GLLOGJAN

0
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar pas vrasjes së tre persona në Gllogjan, ku dy prej tyre ishin nxënës.   Von Cramon përmes një postimi në...

Zyra e BE-së në Kosovë dënon sulmin ku u vranë tre persona në Gllogjan

0
  Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, në një reagim lidhur me ngjarjen tragjike në Gllogjan të Deçanit, ka thënë se shpresojnë që i dyshuari të sillet sa më shpejt...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

Haradinaj propozon të shpallet ditë zie në Kosovë në nderim të Bob Dole

0
  Kryetari i Aleancës per Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka propozuar që institucionet të shpallin ditë zie në nderim të Senatorit amerikan, Bob Dole,...

Misteri i tragjedisë në Gllogjan, Besnik Berisha zbulon detaje të një prej pistave të...

0
  Avokati Besnik Berisha ka zbuluar një pistë që po hetohet për tragjedinë në Gllogjan, ku u vranë tre persona në një autobus që po...

Nesër fillon “Samiti për Demokraci” i SHBA-ve ku do të marrë pjesë edhe Presidentja...

0
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, të enjten dhe të premten do të organizojë “Samitin për Demokraci”, në të cilin është...