Kryeministri Kurti ka emëruar dy zëvendësministra të ri në qeverinë e tij, nga komunitetet.

  Kryeministri Kurti ka emëruar dy zëvendësministra të ri në qeverinë e tij, nga komunitetet. Dy zëvendësministrat Nenad Stanojeviq dhe Lazar Raduloviq do të shërbejnë në ministrinë për Ekonomi dhe Bujqësi. “Kryeministri...

Pronari i marketit në Gjilan merr kërcënime pasi lajmëroi se nga sot e tutje...

  Pronari i një marketi në Gjilan ka vendosur që t’i ndalojë në lokalin e tij produktet që vijnë nga Serbia. Ai ka deklaruar se nga sot, 1 janar 2023, në marketin...

Edhe Administrata Publike ishte në grevë, por pagat iu ekzekutuan më 30 shtator

Ndonëse edhe shërbyesit civil ishin në grevë, të premten, më 30 shtator, u janë ekzekutuar pagat për muajin shtator. Por, këto paga nuk i morën punëtorët e arsimit, të...

Zeka: Kuku për ne se ku po i rrisim vajzat tona

  Gazetari Milaim Zeka ka reaguar për arrestimin e rreshterit policor dhe suspendimin e tij nga puna nën dyshimin për rrahje dhe kanosje ndaj koleges së tij, zyrtare policore. Për...

Lajm i mirë: Sot ekzekutohen pagesat për këto kategori

Lajm i mirë: Sot ekzekutohen pagesat për këto kategori Qeveria e Kosovës, përveç rritjes së pensioneve, ka ndërruar edhe datën e dhënies së tyre, duke thënë se do t’i paguajnë...

81 OJQ nga Kosova i kërkojnë Macronit liberalizimin e vizave

81 organizata joqeveritare në Kosovë kanë nënshkruar letrën që i është dërguar presidentit të rizgjedhur të Francës, Emmanuel Macron. Në këtë letër, Macron urohet për fitoren në zgjedhjet e muajit...

Asnjë pëllëmbë tokë nuk lihet djerrë në Krajkovë të Drenasit (VIDEO)

  Banorët e Krajkovës sivjet i janë përveshur bujqësisë me të madhe. Në këtë fshat të Drenasit mund të shohësh fare pak djerrina. Arben Haziri, që është mësimdhënës me profesion, thotë...

Muharremaj i ndan mirënjohje punëtorit që iu rreziku jeta

  Komuna e Suharekës ka ndarë mirënjohje për punëtorin e kompanisë “Ekoregjioni”, Gentian Qamaj që iu rreziku jeta nga hedhja e mjeteve plasëse në mbeturina, shkruan Gazeta Express. Kryetari i kësaj...

Kosova mund ta kthejë importin e veturave të vjetra

  Qeveria e Kosovës është duke diskutuar lejimin e importit të veturave më të vjetra se dhjetë vjet. Zyrtarë të saj kanë thënë për Radion Evropa e Lirë se, “në...

VIDEO-Azemi thirrje Qeverisë, të dëgjojë zërin e punëtorëve

A.B/ RTKlive.com Është mbajtur protesta e organizuar nga Federata Sindikale e Punëtorëve të Sektorin Privat të Kosovës, për të shënuar  Një (1) Majin, Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve   Kryetari i SPSPK-së, Jusuf...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...

Hapen për qarkullim rrugët që u bllokuan si pasojë e rrëshqitjeve të dheut (FOTO)

  Përveç situatës me vërshime, në disa zona mbrëmë ka pasur edhe rrëshqitje të dheut dhe bllokim të qarkullimit në disa rrugë nacionale. Ministria e Brendshme...