Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, kështu mund të...

0
  Ambasada e Gjermanisë në Kosovë, të hënën ka njoftuar se ka ndryshuar procedurën e dhënies së termineve. Kjo për shkak të kërkesave të shumta për caktim të terminëve për...

Njoftim me rëndësi për kosovarët e pavaksinuar në Gjermani

0
    Gjermania nuk do të pagujë më për kompensim të punëtorëve të pavaksinuar, të cilët detyrohen t’i nënshtrohen masës së karantinës, pasi është e padrejtë që t’iu kërkohet taksapaguesvë një...

Kryet lartë doki , s’munden me të njollos

0
  Një 33-vjeçare nga Diaspora pak më parë u bë virale në rrjetet sociale në një deklaratë të bërë për një nga stomatologët në Kosovë. Në një intervistë të dhënë për...

Masat e reja, Vitia do të takohet me kryetarët e komunave

0
  Asociacioni i Komunave të Kosovës sot do të mbajë takim me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar mbi masat e reja. Kryetari i këtij asociacioni, Sazan Ibrahimi, për...

Fifi e lë shtëpinë e famshme: “Dua të dalë menjëherë”

0
  Pas “Prime-it” të së martes ku Fifi u alivanos gjatë transmetimit live dhe ku deshi të largohej nga shtëpia e famshme ajo u qetësua nga prezentuesja, Arbana Osmani, dhe...

Njihet si “gishti i Covidit”, si dhe ku zhvillohet simptoma e virusit

0
  Shpërthimi i pandemisë Covid-19, përpos kufizimeve dhe masave të rrepta që e ndoqën, solli edhe mjaft teori konspirative duke filluar nga simptomat që shkaktonte e deri te vaksinat antiCovid...

Nesër fillon “Samiti për Demokraci” i SHBA-ve ku do të marrë pjesë edhe Presidentja...

0
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, të enjten dhe të premten do të organizojë “Samitin për Demokraci”, në të cilin është ftuar edhe Kosova, raporton Express Nesër...

Halili: Të aksidentuarit përjetojnë ankth dhe çrregullim të përshtatjes (VIDEO)

0
  Ibe Linda Halili, psikologe, ka thënë se pas aksidentit duhet përmbajtur nga gjykimet derisa të dalin rezultatet përfundimtare të hetimeve. Ajo foli edhe për pasojat që vuajnë ata që aksidentohen...

QYTETARËT BLLOKOJNË RRUGËT NË DREJTIM TË BËRNJAKUT DHE JARINJËS

0
    Forca të mëdha policore kanë shkuar sot ne mëngjes në drejtim të kufirit të Jarinjës, në mbështetje të procesit të reciprocitetit ndaj Serbisë qe pritet të fillojë sot, sa...

Sonte në Rubikon: Kandidatura e Daut Haradinajt për Prishtinën

0
  Sonte në Rubikon i ftuar është Daut Haradinaj, i cili përballë Rrahman Paçarizit, Ilir Ibrahimit dhe Shkëlzen Gashit, shpalos detajet e programit të tij për Prishtinën. – Si ka planifikuar...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

Nesër fillon “Samiti për Demokraci” i SHBA-ve ku do të marrë pjesë edhe Presidentja...

0
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, të enjten dhe të premten do të organizojë “Samitin për Demokraci”, në të cilin është...

Dy sqarime të rëndësishme rreth dozës së tretë të vaksinës

0
  Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që nga dita e nesërme të fillojë me administrimin e dozës së tretë të vaksinës Anti-COVID, raporton Gazeta...

1/8 e finales së Champions League: Gjithçka që duhet të dini

0
  Sonte dhe nesër do të zhvillohet xhiroja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku do të bëhet e ditur gjithçka. Momentalisht,...