FSK merr pjesë në garën e njohur “Cambrian Patrol 21” në Britani

0
  Një ekip i FSK-së udhëtoi sot për në Mbretërinë e Bashkuar për të marrë pjesë në garën e famshme “Cambrian Patrol 21”. “Komandot e FSK-së pritet që të na përfaqësojnë...

Policia e Kosovës kalon me automjete nëpër Zubin Potok

0
Policia e Kosovës kalon me automjete nëpër Zubin Potok, rrugës për në pikën kufitare në Bërnjak (VIDEO) Sot është dita e shtatë që prej se ka hyrë në fuqi masa...

Sonte në Rubikon: Kandidatura e Daut Haradinajt për Prishtinën

0
  Sonte në Rubikon i ftuar është Daut Haradinaj, i cili përballë Rrahman Paçarizit, Ilir Ibrahimit dhe Shkëlzen Gashit, shpalos detajet e programit të tij për Prishtinën. – Si ka planifikuar...

Gjermani: Gruaja e harron burrin shqiptar në kolonë

0
  Një rast i rrallë ka ndodhur në Gjermani të shtunën në autostradën A7. Një burrë nga Shqipëria është harruar në kolonë nga gruaja e tij. Ngjarja ka ndodhur në Fussen në...

A e theu Kurti heshtjen në Podujevë, flasin nga PZAP

0
  Zëdhënësi i PZAP, Mul Desku ka folur për aneksat që janë bërë në këtë Panel lidhur me thyerjen e heshtjes zgjedhore gjatë ditës së djeshme. Desku në T7 tha se...

Qytetari në Drenas: S’ka si Lladrovci, atë që e premton e realizon (VIDEO)

0
  Të dielën nuk ka pasur festë në Drenas, kur Ramiz Lladrovci u rikonfirmua si kryetar i komunës edhe për një mandat. Edhe e hëna është e qetë në këtë qytet....

Shkon në tre numri i të vrarëve në Gllogjan

0
Në fshatin Gllogjan të Deçanit para pak minutash dyshohet se ka ndodhur të shtëna me armë zjarri ndaj një autobusi me nxënës. Express merr vesh nga burime se kanë mbetur...

SHËNOHET 22-VJETORI I THEMELIMIT TË POLICISË SË KOSOVËS

0
Shënimi i 22 vjetorit të Policisë së Kosovës ka nisur me vendosjen e luleve pranë lapidarit të të rënëve në krye të detyrës. Ministri i Punëve të Brendshme dhe...

Krasniqi: Delta nuk kursen as fëmijët e vegjël, 78 pacientë janë në gjendje të...

0
  Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar, Valbon Krasniqi ka thënë se 78 pacientë janë në gjendje të rëndë të shtruar në spital, si pasojë e infektimit me coronavirus.Krasniqi shtoi...

GJYKIMI I SALIH MUSTAFËS, DËSHMITARI NDRYSHON DEKLARATAT

0
    Dëshmitari i parë kundër ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, i cili po dëshmon nën masa mbrojtëse të sigurisë, ku identitet nuk bëhet publik, ka jap deklarata...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

Video/Si u parandalua vrasja me mina me telekomandë që e kishte shenjestrën në Tiranë

0
Policia ka publikuar pamjet nga aksioni për arrestimin e tre personave në Lezhë gjatë operacionit për parandalimin e një vrasje me mina me telekomandë që kishte...

Vdes babai i heroit Enver Zymeri

0
  Ka vdekur babai i Enver Zymerit, policit të forcave të njësitit special të rënë në detyrë. Për vdekjen e Muharrem Zymeri të ndjerit kanë njoftuar...

Haradinaj propozon të shpallet ditë zie në Kosovë në nderim të Bob Dole

0
  Kryetari i Aleancës per Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka propozuar që institucionet të shpallin ditë zie në nderim të Senatorit amerikan, Bob Dole,...