Haradinaj propozon të shpallet ditë zie në Kosovë në nderim të Bob Dole

0
  Kryetari i Aleancës per Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka propozuar që institucionet të shpallin ditë zie në nderim të Senatorit amerikan, Bob Dole, raporton Express “Përulje me respekt para...

Misteri i tragjedisë në Gllogjan, Besnik Berisha zbulon detaje të një prej pistave të...

0
  Avokati Besnik Berisha ka zbuluar një pistë që po hetohet për tragjedinë në Gllogjan, ku u vranë tre persona në një autobus që po transportonte nxënës nga Gjakova për...

Nesër fillon “Samiti për Demokraci” i SHBA-ve ku do të marrë pjesë edhe Presidentja...

0
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, të enjten dhe të premten do të organizojë “Samitin për Demokraci”, në të cilin është ftuar edhe Kosova, raporton Express Nesër...

Dy sqarime të rëndësishme rreth dozës së tretë të vaksinës

0
  Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që nga dita e nesërme të fillojë me administrimin e dozës së tretë të vaksinës Anti-COVID, raporton Gazeta Express. Ministria e Shëndetësisë ka bërë...

1/8 e finales së Champions League: Gjithçka që duhet të dini

0
  Sonte dhe nesër do të zhvillohet xhiroja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku do të bëhet e ditur gjithçka. Momentalisht, kualifikimin tutje e kanë siguruar:...

Trajneri i Bayernit mesazh Benficas: Mos u shqetësoni, ndaj Barcelonës luajmë me ekipin më...

0
  Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann i ka dërguar mesazh Benficas, duke treguar se ndaj Barcelonës do të fusë skuadrën më të mirë që e ka në dispozicion. Bayern Munich...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

0
  Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët e pa kënaqur me rezultatin...

Delegati i UEFA-s do të jetë serb, në ndeshjen ku debutojnë gjyqtarët kosovarë

0
  Futbolli kosovar vazhdon progresin në çdo segment. Një lajm i mirë këtë javë erdhi nga UEFA, pasi për herë të parë një katërsheje të gjyqtarëve kosovarë në krye me Genc...

Nesër varroset kosovarja që u godit nga vetura në Zvicër

0
  Nesër do të bëhet varrimi i 28 vjeçare e cila u godit nga vetura në Cyrih të Zvicrës. Ngjarja e rëndë ndodhi të shtunën në mbrëmje në lagjen 12 të...

KOSST kërkon nga Qeveria 33 milionë euro për rrymën në veri, refuzohet nga Komisioni

0
  Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere po shqyrton në lexim të dytë Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin 2022 i planifikuar 2 miliardë e 748 milionë euro.Ky komision po...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

Si u parandalua vrasja me mina me telekomandë që e kishte shenjestrën në Tiranë

0
Policia ka publikuar pamjet nga aksioni për arrestimin e tre personave në Lezhë gjatë operacionit për parandalimin e një vrasje me mina me telekomandë që kishte...

Vdes babai i heroit Enver Zymeri

0
  Ka vdekur babai i Enver Zymerit, policit të forcave të njësitit special të rënë në detyrë. Për vdekjen e Muharrem Zymeri të ndjerit kanë njoftuar...

Haradinaj propozon të shpallet ditë zie në Kosovë në nderim të Bob Dole

0
  Kryetari i Aleancës per Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka propozuar që institucionet të shpallin ditë zie në nderim të Senatorit amerikan, Bob Dole,...