Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

0
  Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët e pa kënaqur me rezultatin...

Sonte në vend të Donaldit do të hyjë Romeo, si do të reagojë Beatrix?

0
  Në “Big Brother VIP” sonte do të ketë një ndërrim në mes vëllezërve binjak, gjë e cila është kërkuar që një kohë të gjatë nga ndjekësit. Kjo gjë u bë...

Zanetti: Mund të shkoja në Real, por i qëndrova besnik Interit

0
  Zëvendëspresidenti dhe ish-kapiteni i Interit, Javier Zanetti ka zbuluar arsyet pse refuzoi Real Madridin në të kaluarën, pavarësisht se dy palët ishin afër arritjes së një marrëveshje. Zanetti ka udhëtuar...

Delegati i UEFA-s do të jetë serb, në ndeshjen ku debutojnë gjyqtarët kosovarë

0
  Futbolli kosovar vazhdon progresin në çdo segment. Një lajm i mirë këtë javë erdhi nga UEFA, pasi për herë të parë një katërsheje të gjyqtarëve kosovarë në krye me Genc...

Nesër varroset kosovarja që u godit nga vetura në Zvicër

0
  Nesër do të bëhet varrimi i 28 vjeçare e cila u godit nga vetura në Cyrih të Zvicrës. Ngjarja e rëndë ndodhi të shtunën në mbrëmje në lagjen 12 të...

KOSST kërkon nga Qeveria 33 milionë euro për rrymën në veri, refuzohet nga Komisioni

0
  Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere po shqyrton në lexim të dytë Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin 2022 i planifikuar 2 miliardë e 748 milionë euro.Ky komision po...

Parashikuesja e fatit tregon kush do ta fitojë Big Brother VIP

0
  Parashikuesja e fatit, Irini Kakacaj ka treguar se cili do të fitojë “Big Brother Vip”. Ajo ka rrëfyer se cili ishte parashikimi i parë që i kishte ndodhur shumë vite...

1.040 PERSONAVE U NJIHET STATUSI I TË DHUNUARVE GJATË LUFTËS

0
  Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës së fundit në Kosovë këtë status ua ka njohur një mijë e 40 personave, nga...

RAMA: PRISHTINA DO TË JETË VEND PLOT GJALLËRI E MUNDËSI PËR TË RINJTË

0
  Pas fitores që pati në zgjedhjet lokale të zhvilluara në Prishtinë, Përparim Rama nga Lidhja Demokratike e Kosovës sot edhe zyrtarisht është betuar si kryetar i ri i kryeqytetit. Në...

S`KA BUXHET PËR PAGA E MËDITJE PËR 600 SPECIALIZANTË TË MJEKËSISË

0
  Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka refuzuar kërkesën e Ministrisë së Shëndetësisë (MSh) për mbulimin e pagave dhe mëditjeve të 600 specializantëve të mjekësisë, me arsyetimin se mundësitë...

Stay connected

5,044FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

1/8 e finales së Champions League: Gjithçka që duhet të dini

0
  Sonte dhe nesër do të zhvillohet xhiroja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku do të bëhet e ditur gjithçka. Momentalisht,...

Trajneri i Bayernit mesazh Benficas: Mos u shqetësoni, ndaj Barcelonës luajmë me ekipin më...

0
  Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann i ka dërguar mesazh Benficas, duke treguar se ndaj Barcelonës do të fusë skuadrën më të mirë që...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

0
  Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...