Lista e kandidatëve për provim pranues në Fakultetin e Mjekesisë për vitin akademik 2022/23

  Provimi mbahet me daten 23.07.2022 ne ora 9:00   Legjenda e sallave 2022-2023 Mjekesi e pergjithshme Stomatologji Farmaci Fizioterapi Infermieri ExpressAktiv mjekesia.uni-pr.edu/

Moti në Kosovë

RTKlive Në vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vapë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Kuvendi sot debaton për mos liberalizimin e vizave nga BE për Kosovën

Afet Bela / RTKlive Sot Kuvendi i Kosovës me fillim në ora 10:00, do të vazhdojë seancën plenare, ku në rend ditë janë tri pika.   Pika e parë do të jetë...

Njoftimi dhe lista e aplikuesëve për provim pranues për studentët e vitit të parë

Njoftimi dhe lista e aplikuesëve për provim pranues për studentët e vitit të parë Fakulteti Filozofik - https://filozofiku.uni-pr.edu/page.aspx?id=1,6,1424 Fakulteti i Shkencave Matematike-Natyrore - https://fshmn.uni-pr.edu/page.aspx?id=1,35,390 Fakulteti i Filologjisë - https://filologjia.uni-pr.edu/page.aspx?id=1,35,798 Fakulteti Juridik - https://juridiku.uni-pr.edu/page.aspx?id=1,37,1142 Fakulteti...

Njoftim rreth konkursit për regjistrimin e studentëve të rinj

Universiteti “Fehmi Agani” në Gjakovë me 12.07.2022 hapë konkurs për regjistrimin e studentëve të rinj në këto progame:   Fakulteti i Edukimit Programi:  Fillor Programi:  Parashkollor   Fakulteti i Filologjisë Programi:  Gjuhë shqipe dhe Letërsi Programi:  Gjuhë...

Njoftim për hapjen e konkursit për regjistrimin e studentëve të rinj në vitin akademik...

Kushtet e përgjithshme për regjistrim KUSHTET E PËRGJITHSHME PËR REGJISTRIM NË UNIVERSITETIN “UKSHIN HOTI” NË PRIZREN NË STUDIMET THEMELORE BACELOR Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren, për vitin e parë të studimeve...

Të dashur maturantë, Njoftoheni që Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” do të shpallë konkursin...

Të dashur maturantë, Njoftoheni që Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” do të shpallë konkursin për pranim të studentëve të rinj më datë 12 korrik 2022. Deri në hapjen e konkursit, ju...

Njoftim i rëndësishëm nga UP – nga kjo ditë shpallet konkursi për pranimin e...

Pritet që nga fundi i javës të shpallet konkursi për pranimin e studentëve të rinj në Universitetin e Prishtinës. Prorektorja e Universitetit, Mimoza Ibrani, bëri të ditur për Radio Kosovën,...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Rezultatet preliminare në Fakultetin Ekonomik për afatin e parë të konkursit në studime themelore-baqelor...

Për te shikuar rezultatet e provimit pranues sipas programeve kliko këtu   Shënim: - Kandidatët e pakënaqur me vlerësimin  mund të paraqesin  Ankesë  në Fakultetin Ekonomik, më së...

Rezultatet preliminare të provimit pranues të konkursit për studentë të rinj

Njoftoheni që disa nga njësitë akademike të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" tashmë kanë shpallur rezultatet preliminare të provimit pranues të konkursit për pranimin...

Lista e kandidatëve për provim pranues në Fakultetin e Mjekesisë për vitin akademik 2022/23

  Provimi mbahet me daten 23.07.2022 ne ora 9:00   Legjenda e sallave 2022-2023 Mjekesi e pergjithshme Stomatologji Farmaci Fizioterapi Infermieri ExpressAktiv mjekesia.uni-pr.edu/