Hapen për qarkullim rrugët që u bllokuan si pasojë e rrëshqitjeve të dheut (FOTO)

  Përveç situatës me vërshime, në disa zona mbrëmë ka pasur edhe rrëshqitje të dheut dhe bllokim të qarkullimit në disa rrugë nacionale. Ministria e Brendshme njofton se pas koordinimit dhe...

Nagavci: Nxënësit e prekur nga vërshimet do të njoftohen nëse do të mbahet mësimi...

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se si ministri janë duke e përcjellë me kujdes të veçantë situatën pas reshjeve në disa rajone dhe se janë në kontakt...

Shëndetësisë: Uji të vlohet para se të pihet

   Shëndetësisë: Uji të vlohet para se të pihet M.Sh/RTKlive Ministra e Shëndetësisë u rekomandon qytetarëve, se pas reshjeve të mëdha të shiut dhe vërshimeve që pati në disa komuna, uji para...

Vërshimet marrin me vete katin e një shtëpie në Tushile të Skenderajt

  Së pari vjen jeta dhe besimi që na mbanë, pastaj përballja me rrjedhat. Tushila është goditur nga një valë e paprecedent e vërshimit, dëmet e së cilës janë jashtëzakonisht...

William Walker merr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës

  Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, sot është i pranishëm në seancën e Kuvendit të Kosovës. Kjo është seanca  e dytë për këtë sesion dimëror për deputetët e Kuvendit të Kosovës,...

Bekim Haxhiu dërgon në Kuvend kaq nënshkrimet

  Bekim Haxhiu dërgon në Kuvend nënshkrimet e 20 mijë qytetarëve për Trustin, thotë se do të votohet🧐 ExpressAktiv  

Letra prekëse e 18 vjeçares shqiptare që humbi jetën nga kanceri: “Doja të jetoja...

Gerta Allushi, një vajzë 18 vjeçare me origjinë shqiptare por e lindur dhe e rritur në Itali, është ndarë tragjikisht nga jeta pas diagnostifikimit me kancer. Edhe pse e...

Të reshurat e shiut vështirësojnë qarkullimin në rrugën

  Të reshurat e shiut vështirësojnë qarkullimin në rrugën Skenderaj-Mitrovicë (VIDEO) Shumë vende të Kosovës sot janë përballur me reshje të dendura shiu. Si pasojë e këtyre reshjeve, është vështirësuar qarkullimi në...

Sonte nisin reshjet e shiut, IHMK paralajmëron vërshime

  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nga sot pasdite dhe dy ditët e ardhshme do të ketë reshje të shiut me intensitet mesatarë deri në të lartë në...

Shefi i diplomacisë së Togos: Tërheqja e njohjes së Kosovës është përfundimtare, ne e...

  Shefi i diplomacisë së Togos, Robert Dussey, është shprehur se tërheqja e njohjes për Pavarësinë e Kosovës është “përfundimtare” në një deklaratë të fundit. Ky shtet e kishte njohur Pavarësinë...

Stay connected

0FansLike
- Advertisement -

Latest article

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë RTKlive Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe...

Osmani e viziton Skenderajn, njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet (VIDEO)

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt. Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil...

Hapen për qarkullim rrugët që u bllokuan si pasojë e rrëshqitjeve të dheut (FOTO)

  Përveç situatës me vërshime, në disa zona mbrëmë ka pasur edhe rrëshqitje të dheut dhe bllokim të qarkullimit në disa rrugë nacionale. Ministria e Brendshme...