Arben VitiaPërparim RamaIsh-ministri i shëndetësisë dhe kandidati i VV-së për Prishtinën, Arben Vitia ka pranuar humbjen në këto zgjedhje.Përmes një konferencë për medie, Vitia uroi kundërkandidatin e tij, duke thënë se do t’i qëndrojë prapa për çdo gjë, përcjell GazetaBlic.“Falenderoj komisionerët tanë të cilët akoma janë në vendin e tyre të punës duke numëruar edhe votat që u kanë mbetur.

Prishtina nga sot ka kryetar të ri, e ai është Përparim Rama. E uroj zotin Rama për një kulturë, teksa i premtoj se do t’i qëndrojë prapa çdoherë”, tha ndër të tjera Vitia.

 

ExpressAktiv

GazetaBlic